nt_logo

Oscary 2022 coraz bliżej. Transmisję z gali obejrzymy tylko w dwóch miejscach

Zuzanna Tomaszewicz

10 marca 2022, 11:16 · 2 minuty czytania
Tegoroczna ceremonia rozdania Oscarów, czyli najpopularniejszej gali filmowej, odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Wiadomo, gdzie można oglądać transmisję na żywo z tego wydarzenia. Nie znajdziecie jej w mediach społecznościowych.


Oscary 2022 coraz bliżej. Transmisję z gali obejrzymy tylko w dwóch miejscach

Zuzanna Tomaszewicz
10 marca 2022, 11:16 • 1 minuta czytania
Tegoroczna ceremonia rozdania Oscarów, czyli najpopularniejszej gali filmowej, odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Wiadomo, gdzie można oglądać transmisję na żywo z tego wydarzenia. Nie znajdziecie jej w mediach społecznościowych.
Gdzie obejrzeć Oscary 2022? W Polsce istnieje tylko jedna możliwość. Fot. kadry z filmów: "Diuna", "Licorice Pizza" i "Psie Pazury"
  • Oscary 2022. Transmisja na żywo z 94. ceremonii wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za rok 2021 będzie w Polsce dostępna wyłącznie w stacji telewizyjnej CANAL+ lub w serwisie online CANAL+ Premium.
  • Kiedy rozpocznie się gala rozdania Oscarów?
  • Wśród artystów nominowanych do złotych statuetek są Polacy.

Gdzie oglądać Oscary 2022?

W tym roku - podobnie jak w poprzednich latach - 94. ceremonia wręczenia Oscarów za rok 2021 nie będzie transmitowana ani w mediach społecznościowych, ani na Youtube. W Polsce jedyną legalną możliwość obejrzenia gali nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej oferuje CANAL+.

Transmisja na żywo z imprezy, która odbędzie się w nocy z 27 na 28 marca bieżącego roku, będzie dostępna na kanale telewizyjnym CANAL i w serwisie online CANAL+ Premium. Podczas przerw w trakcie ceremonii widzowie zostaną przeniesieni do oscarowego studia, gdzie o nominacjach i laureatach rozmowę między sobą przeprowadzą m.in. dziennikarka i felietonistka Karolina Korwin Piotrowska oraz krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz.

"Transmisja z gali, którą otworzy o godz. 2:00 półgodzinna relacja z czerwonego dywanu, potrwa do godz. 5:00. W Oscarową noc nagrodzone zostaną  23 kategorie" – czytamy na stronie internetowej CANAL+.

Oscary 2022 - nominacje

Jak pisaliśmy wcześniej w naTemat, tegoroczna gala rozdania Oscarów odbędzie się 27 marca w Dolby Theatre w Los Angeles. Szansę na zdobycie złotej statuetki rycerzyka w kategorii głównej mają filmy takie jak "Diuna", "Psie pazury", "Drive My Car", "Nie patrz w górę", "King Richard: Zwycięska rodzina", "Belfast", "West Side Story", "Zaułek koszmarów", "Coda" i "Licorice Pizza".

W wyścigu o nagrodę uwzględniono również polskich filmowców. W kategorii najlepsze zdjęcia nominację do Oscara otrzymał Janusz Kamiński za musical "West Side Story" Stevena Spielberga, zaś w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski wyróżniono "Sukienkę" w reżyserii Tadeusza Łysiaka.

Listę wszystkich nominowanych znajdziecie pod linkiem do artykułu: Polacy mają szansę na Oscara. Oto nominacje do najważniejszych nagród filmowych [LISTA]

Maja Mikołajczyk z naszej redakcji pisała jakiś czas temu, o tym, jak bukmacherzy oceniają szanse Polaków na zdobycie statuetki. Jak się okazuje, dzieło Tadeusza Łysiaka ma takie same szanse jak film "Please Hold" (z kursem na poziomie 3.0). Jeśli zaś chodzi o Janusza Kamińskiego, polski operator w tym roku nie ma na co liczyć. Bukmacherzy przypisali mu kurs 15.00.

Gala Oscarów będzie krótsza

Wielu widzów od lat narzekało na to, że gala rozdania prestiżowych nagród filmowych trwa zbyt długo, przez co w pewnym momencie staje się zwyczajnie nużąca. Akademia postanowiła więc skrócić ceremonię, rezygnując z prezentacji aż ośmiu kategorii na scenie Dolby Theatre. W 2022 roku złote statuetki w kategoriach najlepszy krótkometrażowy dokument, montaż, charakteryzacja i fryzura, oryginalna muzyka, scenografia, animacja, film fabularny i dźwięk zostaną przyznane poza anteną.

Czytaj także: https://natemat.pl/400985,oscary-2022-corka-recenzja-filmu-na-podstawie-ksiazki-eleny-ferrante