nt_logo

Królikowski odpowiada na krytykę. Jest "zaskoczony poziomem nienawiści"

Alan Wysocki

04 kwietnia 2022, 07:10 · 2 minuty czytania
Antoni Królikowski wywołał skandal organizując galę MMA z udziałem aktorów, którzy upodobnili się do Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina. "Zawsze chciałem uratować świat, choćby symbolicznie" – ogłosił w sobotę. Teraz aktor zapewnia, że akcja ma na celu... wsparcie Ukrainy.


Królikowski odpowiada na krytykę. Jest "zaskoczony poziomem nienawiści"

Alan Wysocki
04 kwietnia 2022, 07:10 • 1 minuta czytania
Antoni Królikowski wywołał skandal organizując galę MMA z udziałem aktorów, którzy upodobnili się do Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina. "Zawsze chciałem uratować świat, choćby symbolicznie" – ogłosił w sobotę. Teraz aktor zapewnia, że akcja ma na celu... wsparcie Ukrainy.
Antoni Królikowski odpowiada na krytykę. "Zaskoczył nas poziom nienawiści" Fot. Paweł Wodzyński / East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google.

  • Antoni Królikowski został włodarzem gali Royal Division. Podczas pierwszej konferencji przed galą MMA zapowiedział walkę... Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina
  • Wydarzenie wywołało oburzenie ze strony polityków, sportowców, artystów, celebrytów oraz internautów. Od inicjatywy odciął się prezydent Opola, gdzie planowano przeprowadzić walkę
  • Aktor w ciągu doby wydał komunikat, w którym zapewnił, że zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dla Ukrainy. "Poziom nienawiści skierowany w naszym kierunku mocno nas zaskoczył" – napisał

Antoni Królikowski zaskoczony reakcjami na sobowtóry Putina i Zełenskiego

"Największe możliwości finansowe dają kontrowersje, bo to one są dziś najbardziej pożądane przez Was, naszych odbiorców, o czym świadczy ogromny szum medialny" – wytłumaczył Antoni Królikowski.

Czytaj także: Rosjanie zamordowali naczelnik wsi i członków jej rodziny. Zwłoki męża wrzucili do studzienki

Jak dodał, rozumie zaniepokojenie internautów, jednak zaskoczył go "poziom nienawiści". Zapewnił, że "prowokacja" została zorganizowana, by finansowo wesprzeć Ukrainę. Według aktora cała inicjatywa wciąż może przynieść "wiele dobrego".

Królikowski przekazał, że sobowtóry Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego to tak naprawdę Sławek i Umit. "Kiedy poznałem historie tej niezwykłej przyjaźni dwóch sobowtórów, wiedziałem, że musi usłyszeć o niej świat" – stwierdził.

Królikowski zapowiedział starcie Zełenskiego i Putina

Jak pisaliśmy w naTemat, Antoni Królikowski zapowiedział, że 30 kwietnia w Opolu dojdzie do "spotkania dwóch facetów, wyglądających jak ci, którzy muszą ze sobą poważnie porozmawiać". We wpisie na Instagramie gwiazdor dodał, że "od zawsze chciał uratować świat".

Czytaj także: Ukraińcy "leczyli" rosyjskich żołnierzy zatrutymi ciastami. Setki wojskowych w szpitalu

Do spotkania w Opolu jednak nie dojdzie dzięki sprawnej reakcji ze strony włodarza miasta Arkadiusza Wiśniewskiego. "Na pewno na to nie pozwolimy" – napisał. Na o wiele mocniejszy komentarz zdobył się Kamil Glik. "Ciebie pop*****ło do końca idioto?" – zapytał.

Od Królikowskiego odcięły się także władze uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. "Zrobimy wszystko, żeby nic podobnego się więcej nie powtórzyło" – czytamy w oświadczeniu.

Czytaj także: Potworny dowód na rosyjskie ludobójstwo. Tak wygląda miasto, z którego wycofały się wojska Putina

Jak pisaliśmy w naTemat, aktora skrytykowali także: Anja Rubik, Alan Andersz, Daniel Majewski, Michał Piróg, Kuczaj, Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska, Rafał Collins czy też Karolina Korwin-Piotrowska. Wszyscy byli zgodni, że inwazja Rosji na Ukrainę to nie temat do żartów.

Nic nie wskazuje na to, by Królikowskiego udało się zatrzymać. Skandalista postanowił przyśpieszyć całe przedsięwzięcie i już w nadchodzącą sobotę poprowadzi drugą konferencję.

Czytaj także: https://natemat.pl/404673,40-dzien-wojny-w-ukrainie-atak-rakietowy-w-tarnopolu-relacja-na-zywo