nt_logo

Lestat i Louis nadchodzą wielkimi krokami. Pierwszy teaser serialu "Wywiad z wampirem"

Maja Mikołajczyk

11 kwietnia 2022, 18:29 · 2 minuty czytania
AMC ujawnia w ostatnich dniach coraz bardziej rąbka tajemnicy na temat tego, jak będzie wyglądać telewizyjna adaptacja powieści Anne Rice. Na instagramowym profilu serialu "Wywiad z wampirem" właśnie pojawił się jego pierwszy teaser.


Lestat i Louis nadchodzą wielkimi krokami. Pierwszy teaser serialu "Wywiad z wampirem"

Maja Mikołajczyk
11 kwietnia 2022, 18:29 • 1 minuta czytania
AMC ujawnia w ostatnich dniach coraz bardziej rąbka tajemnicy na temat tego, jak będzie wyglądać telewizyjna adaptacja powieści Anne Rice. Na instagramowym profilu serialu "Wywiad z wampirem" właśnie pojawił się jego pierwszy teaser.
Pierwszy teaser serialu AMC "Wywiad z wampirem". Fot. kadr z teasera serialu "Wywiad z wampirem"
  • AMC od paru dni uchyla rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego serialu "Wywiad z wampirem".
  • Parę dni temu pokazało w ramówce głównych bohaterów w charakteryzacji, a teraz fragmenty scenografii.
  • W najnowszej adaptacji powieści Anne Rice Toma Cruise'a w roli Lestata de Lioncourt zastąpi Sam Reid, a w Louisa de Pointe du Laca zamiast Brada Pitta wcieli się Jacob Anderson.

Pierwszy teaser serialu AMC "Wywiad z wampirem"

Jak informowaliśmy w naTemat, parę dni temu stacja telewizyjna AMC pokazała nadchodzącą ramówkę. Spostrzegawczy widzowie dostrzegli w niej pierwsze migawki z nadchodzącej serialowej adaptacji powieści Anne Rice "Wywiad z wampirem". Teraz amerykański kanał telewizyjny jeszcze bardziej uchylił rąbka tajemnicy.

Na instagramowym profilu serialu pojawił się pierwszy teaser produkcji. Tym razem nie pokazano na nim aktorów wcielających się w głównych bohaterów, lecz zaprezentowano scenografię na przykładzie XIX-wiecznej ulicy, po której suną dorożki oraz domu, w którym znajdowały się trumny, należące najprawdopodobnie do Lestata i Louisa.

Kto zastąpi Toma Cruise'a i Brada Pitta?

We wspomnianej wcześniej ramówce pokazano, jak wyglądają aktorzy, którzy zastapią w rolach Lestata de Lioncourt i Louisa de Pointe du Laca Toma Cruise'a oraz Brada Pitta. W tego pierwszego wcieli się Sam Reid ("Klub dla wybrańców", "Owieczki boże"), a w drugiego Jacob Anderson ("Gra o Tron", "Broadchurch").

Producentami wykonawczymi serialu są Jessica Held ("Dziewczyna z tatuażem", "Do wszystkich chłopców, których kochałam", "Moneyball") oraz Mark Johnson ("Breaking Bad" i "Better Call Saul"). Tę samą funkcję miała pełnić również autorka literackiego pierwowzoru Anne Rice, jednak pisarka zmarła pod koniec ubiegłego roku.

Scenarzystą serialu jest Rolin Jones ("Zakazane imperium", "Trawka"). W obsadzie serialu poza Reidem i Andersonem znalazły się także Kalyne Coleman w roli Grace (siostry Louisa) oraz Bailey Bass ("Odrobina nieba") jako Claudia (tę rolę w oryginalnym filmie grała Kirsten Dunst).

Serial powstaje na podstawie pierwszego tomu "Kronik wampirów", na który składa się łącznie 15 tomów (łącznie z "Nowymi Kronikami wampirów"). Fabuła "Wywiadu z wampirem" skupia się na dziennikarzu, który poznaje w barze tajemniczego mężczyzna, od którego słyszy niesamowitą historię o dziejach dwóch krwiopijców.

Poza pierwszym tomem cyklu adaptacji doczekał się jedynie trzeci tom cyklu, czyli "Królowa potępionych". AMC wykupiło prawa do kilkunastu powieści Rice, więc być może w najbliższym czasie się to zmieni.

Może Cię zainteresować również: