Sposób na zimę? Polecamy nowe warszawskie lokale

AIOLI
AIOLI
Zima to świetny czas dla restauratorów. Aura nie sprzyja zabawom w plenerze, więc schronienia trzeba szukać w knajpach i kawiarniach. Tegoroczna jesień zaowocowała w nowe miejsca. Skoro już podczas śnieżycy trzeba się nudzić, to lepiej robić to w ekscytującym miejscu.


Kraken rum bar

Nowa miejscówka na Poznańskiej kusi wszystkich amatorów szerokich wód. Usytuowany tuż obok popularnego Beirutu, bar specjalizuje się w trunkach z rumem. Dostaniemy tu, to wszystko co kojarzy się z morzem. Ośmiorniczki, rybki i mocny alkohol. W bonusie świetne towarzystwo, którego w tym rejonie nigdy nie brakuje.


ul. Poznańska 12

Polecamy: Zjedz, zanim świat się skończy - poleca Grzegorz Łapanowski

Meatlove

Jeżeli mięso, to tylko na Hożej. Nowo otwarte bistro to idealne miejsce dla mięsnych smakoszy. W menu znajdziemy tu aromatyczne pieczenie, krwiste rostbefy i inne niewegetariańskie przyjemności. W zależności od humoru możemy zapakować porcję mięsa do pity albo bagietki i dobrać ulubione warzywa i sosy. Smacznie i konkretnie.

ul. Hoża 62

Sofra

Turcja nie tylko kebabem stoi. Restauracja na Wilczej jest zaprzeczeniem tego, co zwykle spotykamy w lokalach z orientalną kuchnią. Jest jasno, przestronnie i bardzo skandynawsko w stylu. Na talerzach królują tureckie dania podane w nowatorski sposób, a w szklankach paruje mocna, słodka herbata. Świetne miejsce na zimowe chłody i chandrę.


ul. Wilcza 71

Usiądź sobie

Żoliborz cały czas w ofensywie. Kawiarnia „Usiądź sobie” to kolejny lokal w tej dzielnicy, który karmi pysznymi śniadaniami i poi aromatyczną kawą. W menu znajdziemy tu same klasyki, ale podane w bardzo przyjemny sposób. Jest jasno, przestronnie i bardzo przytulnie. Poza tym można przychodzić z psami, więc to świetne rozwiązanie dla zmarzniętych spacerowiczów.

ul. Gen. Zajączka 8

Polecamy: Ucz się od mistrzów. Polecamy najlepsze kursy gotowania

AIOLI

Mimo że Świętokrzyska jest w remoncie i bardziej straszy, niż kusi, to nowa restauracja przyciąga klientów. Głównie za sprawą świetnej kuchni i aromatów. AIOLI skupiło się na smakach południowych. Dostaniemy tu wszystko to, co zawsze smakowało nam we Włoszech. Pasty, pizze i niebiańskie desery podane w nie banalnym wnętrzu i świetnej atmosferze.

ul. Świętokrzyska 18