nt_logo

Takie okazje nie zdarzają się często. Prezydentka Słowacji pokazała, jak spędza wakacje z partnerem

Zuzana Čaputová stara się nie pokazywać swojego życia prywatnego, ale czasami decyduje się na publikacje mniej związane z polityką. Tym razem prezydentka Słowacji pochwaliła się, jak spędza wakacyjny czas ze swoim partnerem.


Takie okazje nie zdarzają się często. Prezydentka Słowacji pokazała, jak spędza wakacje z partnerem

redakcja naTemat
07 sierpnia 2022, 19:46 • 1 minuta czytania
Zuzana Čaputová stara się nie pokazywać swojego życia prywatnego, ale czasami decyduje się na publikacje mniej związane z polityką. Tym razem prezydentka Słowacji pochwaliła się, jak spędza wakacyjny czas ze swoim partnerem.
Zuzana Čaputová pokazała na Instagramie, jak spędza wakacje z partnerem Fot. zuzana_caputova / Instagram
  • Prezydentka Słowacji zazwyczaj nie obnosi się ze swoim życiem prywatnym w social mediach
  • Tym razem jednak zaskoczyła internautów, publikując wakacyjne zdjęcie z partnerem
  • Równie prywatną fotografię Zuzana Čaputová udostępniła w 2021 roku...z okazji walentynek

Prezydentka Słowacji na wakacjach z partnerem

Zuzana Čaputová skutecznie strzeże swojego życia prywatnego. W jej social mediach na próżno szukać codziennych postów zupełnie niezwiązanych z polityką. Okazjonalnie jednak prezydentka Słowacji raczy internautów niewielką dawką "prywaty".

Tym razem na Instagramie Čaputovej pojawiła się fotografia, na której widzimy polityczkę z partnerem na tle malowniczego krajobrazu. "Miłe letnie dni, dużo dobrego samopoczucia dla wszystkich ludzi i całej Słowacji" – napisała prezydentka.

Po reakcjach na wpis polityczki widać, że internauci podchodzą do niej wyjątkowo ciepło. W komentarzach można znaleźć wiele odwzajemnionych pozdrowień, a także nawiązania do pełnionego przez Čaputovą urzędu. "Trzymam kciuki, proszę pozostać na swojej funkcji jak najdłużej" – napisała jedna z użytkowniczek Instagrama.

Kim jest partner Zuzany Čaputovej?

Podobną publikacją słowacka prezydentka podzieliła się z internautami w 2021 roku. Wówczas na zdjęciu również znalazł się mężczyzna. Zdjęcie udostępniono 14 lutego. Mimo że na większość oficjalnych spotkań Čaputová przybywa samotnie, w rzeczywistości jest szczęśliwie zakochana, o czym sporadycznie przypomina.

Na romantycznych fotografiach u boku prezydentki znajduje się Juraj Rizman, który w świecie słowackiej polityki wcale nie jest anonimowy. Jeszcze w 2021 r. był doradcą wiceprzewodniczącego Rady Narodowej Republiki Słowackiej Juraja Šeliga.

Co ciekawe, do 2020 roku Rizman pracował w kancelarii słowackiej prezydentki. Z tej posady zrezygnował, gdy wraz z Zuzaną Čaputovą postanowili ujawnić charakter swojej relacji.

Wcześniej prezydentka Słowacji była związana z muzykiem Peterem Konečnym. Tę relację z kolei poprzedziło małżeństwo z projektantem i architektem Ivanem Čaputą (do 2018 r.). Związek małżeński przyniósł jednak słowackiej polityk dwie córki: Leę i Emmę.

Warto zaznaczyć, że Čaputova może nie jest w centrum uwagi za sprawą życia prywatnego, ale wyjątkowo głośno jest o jej aktywności w polityce. Tak było choćby w momencie, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę. Szybko dołączyła do grona przywódców, którzy jednoznacznie potępili działania Kremla.

Čaputova niedługo po swoim zwycięstwie w wyborach pokazała, że jako prezydentka nie będzie bała się mocnych gestów. Tak było w kwietniu 2019 r. kiedy sprawiła, że jej notowania poszły jeszcze bardziej w górę. Uczciła wtedy pamięć dziennikarza śledczego Jána Kuciaka i jego dziewczyny Martiny Kušnírovej, którzy zostali zamordowani w 2018 r.