nt_logo

Widzowie już naprawdę chcą lecieć na Pandorę. Zwiastuny "Avatara 2" biją kosmiczne rekordy

Bartosz Godziński

03 listopada 2022, 13:40 · 3 minuty czytania
"Avatar: Istota wody" to kontynuacja hitu Jamesa Camerona z 2009 roku. Od poprzedniej częściej minął szmat czasu i widzowie się mocno stęsknili za Pandorą. Widać to po liczbach przy zwiastunach, które wykręcają kosmiczne wyniki. "Avatar 2" ma wielkie szanse na pobicie frekwencyjnego rekordu wszech czasów.


Widzowie już naprawdę chcą lecieć na Pandorę. Zwiastuny "Avatara 2" biją kosmiczne rekordy

Bartosz Godziński
03 listopada 2022, 13:40 • 1 minuta czytania
"Avatar: Istota wody" to kontynuacja hitu Jamesa Camerona z 2009 roku. Od poprzedniej częściej minął szmat czasu i widzowie się mocno stęsknili za Pandorą. Widać to po liczbach przy zwiastunach, które wykręcają kosmiczne wyniki. "Avatar 2" ma wielkie szanse na pobicie frekwencyjnego rekordu wszech czasów.
"Avatar" Istota wody" wleci do kin 16 grudnia 2022 roku. Fot. mat. pras. "Avatar: Istota wody"
  • Pierwszy zwiastun "Avatar: Istota wody" w 24 godziny został obejrzany na różnych kanałach niemal 150 milionów razy. Drugi nie ma nawet dnia, a już na samym YouTubie wyświetlono go 17 milionów razy
  • "Avatar: Istota wody" wchodzi do kin 16 grudnia - to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2022 roku
  • Pierwsza część "Avatara" zarobiła na całym świecie prawie 3 miliardy dolarów. Sequel może pobić ten rekord

"Avatar", którego złośliwcy nazywają "Pocahontas w kosmosie", to najbardziej kasowy film wszech czasów. Rzecz dzieje się w 2154 roku na księżycu Pandora w systemie Alfa Centauri, który jest zamieszkały przez humanoidalną rasę Na'vi. Z misją zbadania nowego świata zostaje wysłany sparaliżowany komandos Jake Sully (Sam Worthington).

Za sprawą programu Avatar znów może chodzić - w ciele Na'vi. Wkrótce zakochuje się w Neytiri (Zoe Saldana), otwiera "puszkę" Pandory i odkrywa jej tajemnicę oraz niecne plany, które ma ludzkość. Będzie musiał wybrać, po której stanie stronie. Klasyk, ale jak to pięknie wyglądało!

"Avatar: Istota wody". Zobacz pełny zwiastun filmu Jamesa Camerona.

Przez lata dostawaliśmy szczątkowe informacje na temat projektu, który ma być rozciągnięta na kilka części. Dlatego każdy materiał jest oblegany przez internautów. Pierwszy teaser "Avatara 2" pojawił się dopiero w maju tego roku i na YouTube do tej pory wykręcił 25 milionów wyświetleń.

Drugi trailer, który pokazuje zapierającą dech w piersiach Pandorę, morską bitwę i szczątkową fabułę, może przeskoczyć ten wynik, bo nie minął nawet dzień, a już ma 17 mln. Poniżej możecie zobaczyć polską wersję zwiastuna.

Druga część filmu rozegra się 10 lat po wydarzeniach z jedynki. "To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć" – czytamy w opisie.

"Avatar: Istota wody" jest wyreżyserowany przez Jamesa Camerona ("Terminator", "Titanic") oraz wyprodukowanym przez Camerona i Jona Landau. Występują w nim: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

"Avatar 2" wejdzie do polskich kin 16 grudnia 2022 roku. Kolejce czekają jeszcze 3 filmy.

Prezes należącego do Disneya 20th Century Studios Scott Asbell zapewnił w rozmowie z magazynem "The Hollywood Reporter", że "Avatar 2" "powali ludzi na kolana". – Nie jesteście gotowi na to, co robi Jim (James Cameron – red.) – dodał tajemniczo.

To nie będzie tylko sequel, ale cała saga. I to rodzinna saga. Film sam w sobie będzie fascynujący, ale fascynujące będzie również powrócenie do tych postaci i zobaczenie, jak ewoluowały. Nie chodzi o to, że "Avatar" jest naprawdę dużym filmem, a bardziej o to, jak ważnym wydarzeniem kulturalnym był dla widzów.Scott AsbellPrezes 20th Century Studio

Premiera 2. części "Avatara" miała się odbyć już w 2015 roku, więc zaliczyła ogromną obsuwę niezwiązaną tylko z pandemią. Nowa data to 16 grudnia 2022. W kolejce czekają następne części "Avatar 3" ma wyjść 20 grudnia 2024 r., "Avatar 4" 18 grudnia 2026, a 22 grudnia 2028 do kin trafi "Avatar 5". Trochę więc jeszcze poczekamy na poznanie całej historii.