Wybuch w Przewodowie jest szeroko komentowany nie tylko w Polsce. Zdarzenie postanowił ocenić także syn Donalda Trumpa. Czego można było się spodziewać, podobnie jak jego ojciec zabłysnął antyukraińskim stanowiskiem. Trump Senior nie raz już przecież powtarzał, że gdyby on był prezydentem USA, to ta wojna by niewybuchła, a Ukraina musi pogodzić się ze stratami terytorialnymi.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Co mówią polskie władze ws. incydentu na Lubelszczyźnie?
– Na ten moment wiemy, że 15 listopada Rosja, która przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na terytorium Ukrainy, doprowadziła do sytuacji, w której ukraińskie siły przeciwlotnicze musiały podjąć działania obronne – powiedział mediom Piotr Müller, nawiązując do tego, co wydarzyło się we wtorek.
Jak dodał, odpowiedzialność leży po stronie Rosji, gdyż to ona atakuje Ukrainę. – Zgromadzone materiały przez nasze i sojusznicze służby wskazują, że powodem tego zdarzenia były działania obronneUkrainyprzeciw działaniom ofensywnym Rosji. Nic nie wskazuje na to, że mamy do czynienia z bezpośrednim zagrożeniem dla naszego kraju – podkreślił.
Syn Trumpa komentuje tragedię w Przewodowie
Tragiczne zdarzenie w polskiej wsi postanowił skomentować także syn Donalda Trumpa. Przy okazji uderzył we władze w Kijowie. "Skoro to ukraiński pocisk trafił w naszego sojusznika z NATO, Polskę, czy możemy przynajmniej przestać wydawać miliardy na ich uzbrojenie?" – napisał na Twitterze Donald Trump Junior.
W komentarzach odpowiedzieli mu mocno polscy politycy. "Jr. powinno oznaczać młodszy, a nie głupszy" – skomentował Cezary Tomczyk z KO. Jego partyjny kolega doradził mu za to, aby nie był "maskotką Putina".
– On (Putin) nie zrobiłby tego ze mną. Nie zrobiłby tego. W minimalnym stopniu powinni byli zawrzeć umowę – mówił w sierpniu. Jak dodał, bardzo smutno jest patrzeć na to, co stało się z Ukrainą. Trump stwierdził wówczas, że nie wierzy, iż Putin "kiedykolwiek zamierzał" rozpocząć wojnę z Ukrainą, ale teraz "raczej będzie miał cały kraj, gdy zaczął (wojnę)."
Były prezydent USA uważa również, że wysłanie przez prezydenta Rosji setek tysięcy żołnierzy i dużej ilości sprzętu wojskowego wzdłuż granicy obu krajów przed inwazją było "wielką taktyką negocjacyjną".
Przekonywał też, że Ukraina mogła oddać terytorium Krymu, które zostało zaanektowane przez Rosję w 2014 roku lub zgodzić się na nieprzystąpienie do NATO, a wtedy sytuacja wyglądałaby lepiej niż obecnie.
Absolwentka dziennikarstwa na UMCS i Uniwersytecie Warszawskim. Przez kilka lat związana z Polską Agencją Prasową. Obecnie reporterka newsowa w naTemat.pl.