Wyszkowski wyszedł ze szpitala, więc Wałęsa chce zwrotu pieniędzy za przeprosiny w telewizji i grozi komornikiem

Lech Wałęsa będzie domagał się pieniędzy od Krzysztofa Wyszkowskiego. Na zdjęciu były prezydent podczas rozprawy w listopadzie 2007 roku.
Lech Wałęsa będzie domagał się pieniędzy od Krzysztofa Wyszkowskiego. Na zdjęciu były prezydent podczas rozprawy w listopadzie 2007 roku. Fot. Beata Kitowska / Agencja Gazeta
Były prezydent Lech Wałęsa będzie próbował odzyskać pieniądze, jakie wydał na przeprosiny wyemitowane w TVN, w których Krzysztof Wyszkowski przeprasza go za posądzenie o współpracę z SB. Do niedawna Wyszkowski przebywał w szpitalu, więc prawnicy wstrzymywali się z egzekwowaniem rachunku, jednak teraz zapowiadają, że jeśli były działacz Wolnych Związków Zawodowych pieniędzy nie odda, sprawa trafi do komornika.


Pełnomocnicy Lecha Wałęsy będą domagali się zwrotu 23 tysięcy złotych, jakie były prezydent wydał na wyemitowanie przeprosin. Sąd nakazał to Krzysztofowi Wyszkowskiemu, byłemu działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, który posądził Wałęsę o współpracę z SB. Wcześniej jednak były prezydent uzyskał w IPN status pokrzywdzonego i zapowiedział składanie pozwów wszystkim, którzy mimo to będą zarzucali mu współpracę z służbami PRL.

19 listopada w TVN ukazało się oświadczenie, w którym Krzysztof Wyszkowski, były działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, zgodnie z wyrokiem gdańskiego sądu z 2011 r. przeprosił Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Jak się okazało, emisja przeprosin została opłacona jednak przez Lecha Wałęsę, aby w ten sposób wyegzekwować od Wyszkowskiego prawomocny wyrok sądu. Jeszcze bowiem tego samego dnia Wyszkowski zaprzeczył, aby opłacił telewizyjne przeprosiny. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: Gazeta.pl

Wyszkowski zapowiedział, że nie odda pieniędzy, ponieważ liczy na pomyślne rozpatrzenie apelacji oraz skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Z kolei pełnomocnik Lecha Wałęsy, mecenas Ewelina Wolańska, wstrzymała na kilka tygodni egzekucję długu, bo Wyszkowski trafił do szpitala. Teraz jednak, gdy wrócił i udziela wywiadów, prawnicy nie widzą przeszkód by domagać się zwrotu pieniędzy. Zapowiadają, że w razie niespełnienia ich żądań sprawą zajmie się komornik.

Czytaj też: Lech Wałęsa odpuścił Krzysztofowi Wyszkowskiemu. "Ze względów moralnych"

Krzysztof Wyszkowski dziś jest cenionym w środowiskach prawicowych publicystą, który nie stroni od bardzo ostrych tez. Po zajściach w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i głośnym wystąpieniu gen. Zbigniewa Ścibór-Rylskiego, Wyszkowski ostro krytykował szefa Światowego Związku Żołnierzy AK. " Żałosny były bohater, który poniżył się do wyprzedaży zasług swej młodości spadkobiercom katów własnych kolegów" – pisał w "Gazecie Polskiej".


Źródło: Gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WD
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych