"Wyborcza" dała sygnał. Fala podwyżek cen dzienników: "Rzepa", "Dziennika Gazeta Prawna", "Fakt i "Super Express"

Fot. NS Newsflash / http://www.flickr.com/photos/62693815@N03/6277209256/ / CC BY http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Pod podniesieniu o 30 groszy ceny "Gazety Wyborczej" w ślad za Agorą poszli wydawcy innych tytułów. O 40 groszy wzrosła cena dziennika "Rzeczpospolita oraz "Parkietu". Aż o 50 gr zdrożał "Dziennik Gazeta Prawna". Już w grudniu zdrożały także tabloidy "Fakt" i "Super Express". Na niezmienionym poziomie pozostały jedynie ceny "Przeglądu Sportowego", "Gazety Polskiej Codziennie" i "Pulsu Biznesu".

Po podniesieniu o 30 groszy ceny "Gazety Wyborczej", w ślad za nią poszedł niemal cały rynek prasy. Dołączyły tym samym do bulwarówek, które ceny podniosły już w grudniu. Poza "Wyborczą" zdrożały też dzienniki wydawnictwa Presspublika: "Rzeczpospolita" kosztuje 3,90 zł, a "Parkiet" 4,90 zł. Droższy, i to aż o 50 groszy, jest "Dziennik Gazeta Prawna", za który trzeba zapłacić 3,40 zł.

Natomiast już w grudniu zdrożały tabloidy „Fakt” (Ringer Axel Springer Polska) i „Super Express” (Murator). Pierwszy jest droższy od początku grudnia - wydania od poniedziałku do środy oraz sobotnio-niedzielne kosztują 1,70 zł (zamiast 1,60 zł), a czwartkowe i piątkowe - 1,99 zł (zamiast 1,90 zł). „Super Express” podrożał 17 grudnia - od poniedziałku do czwartku kosztuje 1,70 zł (poprzednio było to 1,60 zł), w sobotę i niedzielę - 1,80 zł (poprzednio 1,70 zł). Nie zmieniła się tylko cena wydania piątkowego - nadal wynosi 1,90 zł. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: wirtualnemedia.pl

Zobacz: Sprzedaż wszystkich dzienników dramatycznie spada. "Rzeczpospolita" traci najwięcej. Znowu

Wydawcy argumentują podwyżki tak samo: spada sprzedaż i wpływy z reklam, a wytworzenie treści jest coraz droższe. Dodają, że rosną też koszty druku. Przekonują jednak, że pieniądze wydawane na gazety to i tak niewielki procent domowych budżetów.

Czytaj: Żakowski: "Dziś już nie czytam prasy, tylko czytam w prasie", czyli kto jeszcze sięga po dzienniki?

Rozwiązaniem wydaje się być coraz mocniejsze wchodzenie na nośniki cyfrowe. Media katolickie starają się iść z duchem czasu. Styczniowy numer dominikańskiego miesięcznika "W Drodze" będzie dostępny na iPada, a już od roku jest na Kindle'u.

Źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...