
Mata, a właściwie Michał Matczak założył fundację 420, której działania aktywnie wspiera. W swoich mediach społecznościowych nieustannie rozpowszechnia wiedzę na temat działania konopi, a także namawia swoich fanów do tego, by wspierali jego działania.
Mata wybrał się na posiedzenie ONZ. Walczy o legalizację marihuany
Popularny raper twierdzi, że w Polsce rok w rok ponad 30 tysięcy młodych ludzi karanych jest za posiadanie marihuany. Mata chciałby, żeby w Polsce można było legalnie kupić i spożywać konopie. Dlatego też dokłada wszelkich starań, by uświadamiać społeczeństwo. Podczas swoich koncertów ustawia stoiska z wolontariuszami, którzy udzielają wszelkich informacji, edukując każdego zainteresowanego tematem.
Mata nie zamierza zwalniać tempa. Teraz odważył się na kolejny krok i wybrał się do Wiednia, gdzie odbywała się sesja Komisji ds. Środków Odurzających przy ONZ. Jego celem było dowiedzieć się o praktykach światowych organizacji działających na rzecz zalegalizowania i depenalizacji marihuany. Raper chciał również poznać zdanie polityków reprezentujących kraje, w których udało się złagodzić politykę odnośnie narkotyków.
Całą wizytę w Wiedniu relacjonował na Instagramie fundacji. Właśnie tam udostępnił rolkę z rozmowy z dr Radío z Urugwaju. Jak przyznaje naukowiec jakiś czas temu w jego kraju zdelegalizowano marihuanę. Skutkiem tego była gwałtowna konsumpcja narkotyków. Teraz, jak sam przyznaje trzeba ponownie przywrócić bardziej liberalną politykę.
– Mam pytanie do dr Radío. Czy zauważył pan duży wzrost używania marihuany wśród młodych ludzi po zalegalizowaniu po jej zalegalizowaniu w Urugwaju? – zapytał młody Matczak w trakcie sesji. Naukowiec natychmiastowo zareagował na jego pytanie, a jego odpowiedź wszystkich zaskoczyła.
dr Radío
sesja Komisji ds. Środków Odurzających przy ONZ
– Nigdy nie było takiej ilości narkotyków ani takiego wzrostu konsumpcji, jak po wprowadzeniu delegalizacji. Nigdy nie mieliśmy tak wielu chorych z powodu zażywania narkotyków, jak po wprowadzeniu delegalizacji – dodał po chwili, a na jego słowa część zgromadzonych zareagowała brawami.
– Dlatego nadszedł czas, aby zawrócić z tej ścieżki. Dlaczego delegalizacja wydaje nam się naturalna? Ponieważ wszyscy urodziliśmy się w wieku delegalizacji. To tlen, którego nam brakuje – podsumował naukowiec.
Zobacz także