Jarosław Kaczyński: Chcemy wprowadzić modę na posiadanie dzieci

Jarosław Kaczyński uważa, że Polska potrzebuje "mody na dzieci"
Jarosław Kaczyński uważa, że Polska potrzebuje "mody na dzieci" Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński, otwierając dzisiejszą debatę PiS "Teraz Rodzina", zaznaczył, że Polska potrzebuje zmian kulturowych, które sprawią, że posiadanie dzieci stanie się nie tylko akceptowalne, ale i modne. - Dzieci powinny być wpisane w dobry model życia, nie tylko postulowany, ale i przyjmowany - powiedział Kaczyński.


Prezes PiS stwierdził, że sytuacja demograficzna, z jaką mamy do czynienia w Polsce, jest bardzo zła i wymaga jak najszybszego podjęcia kroków naprawczych. Jego zdaniem przyczyny, które sprawiają, że w Polsce rodzi się zbyt mało dzieci, można zamknąć w dwóch głównych kategoriach - kulturowej i ekonomicznej.


Zobacz też: Kaczyński: Przyjdzie czas rozliczenia i każdy kto nie poprze naszego wniosku o wotum nieufności będzie…

W Polsce - jak powiedział były premier - poważnym problemem stał się model kultury, który zniechęca do posiadania dzieci. Jest on silny np. w Warszawie, gdzie rodzi się stosunkowo niewiele dzieci, choć jest to jedno z najbogatszych miast w Polsce.

Zdaniem szefa PiS problemy demograficzne są także następstwem niekorzystnych uwarunkowań ekonomicznych. Wielu młodych Polaków nie może znaleźć pracy ani liczyć na własne mieszkanie. W Polsce - jak oświadczył Kaczyński - wciąż brakuje kilku milionów mieszkań, choć rząd PiS przedstawił program wielkiego budownictwa mieszkaniowego. W 2007 r. został on jednak odrzucony przez gabinet Donalda Tuska.

Zobacz też: ZUS szykuje karę dla bezdzietnych. Nie masz dzieci - płacisz więcej [Waszym zdaniem]

Kaczyński podkreślił, że każdego roku w Polsce powinno rodzić się ok. 600 tys. dzieci. Obecnie liczba narodzin w skali roku sytuuje się na poziome 400 tys.

Internet komentuje. "Panie Prezesie, do dzieła!"

Dzisiejsze wystąpienie Kaczyńskiego jest gorąco komentowane w internecie. Niektórzy namawiają lidera PiS, by sam dał impuls, za sprawą którego moda na posiadanie dzieci mogłaby zaistnieć.

- Panie Prezesie! Do dzieła. Setki tysięcy Pańskich kobiet jest gotowe na ten patriotyczny, społeczny ruch. Oczywiście, z Panem! - napisał na Twitterze Azrael.

- Dziecko, obok konta w banku, auta w garażu i lodówki w kuchni musi być. Daj przykład Jarosław! - zaapelował nasz komentator Daniel Pawlak.

Do bezdzietności Kaczyńskiego nawiązał też europoseł Marek Migalski, wpisując na Twitterze:

- Wraz z JK nie wypadamy wiarygodnie zachwalając uroki posiadania dzieci. Ale czego się nie robi dla przyszłości Polski.....

Zobacz też: Jarosław Kaczyński i Donald Tusk powinni już przejść na emeryturę. Chce tego większość Polaków

Joanna Kluzik-Rostowska zauważyła natomiast, że Kaczyński do tej pory dość surowo traktował tych członków swojej partii, którzy kultywowali wielodzietny model rodziny.

- Hm... Właśnie zdałam sobie sprawę, że najbardziej "dzieciatych" JK z PiS powyrzucał:))) - napisała na Twitterze posłanka.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"
0 0"Jak po pobiciach". Chirurg z Warszawy opisał, jak "składał" twarz 19-latka – ostrzega przed hulajnogami