Atak nożownika w Grodzisku Mazowieckim. Nie żyje 34-latek
Atak nożownika w Grodzisku Mazowieckim. Nie żyje 34-latek Fot. Filip Naumienko/REPORTER
Reklama.

Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na ul. Kościuszki w Grodzisku Mazowieckim.

– We wtorek, po godzinie 16 przy ulicy Kościuszki, 34-letni mężczyzna został ugodzony nożem. Niestety po przewiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł – powiedziała Onetowi oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Grodzisku Mazowieckim asp. szt. Katarzyna Zych.

Zatrzymano jedną osobę

Napastnik został schwytany przez policję po dwóch godzinach. Śledztwo w sprawie prowadzi prokuratura w Grodzisku Mazowieckim.

– W sprawie zatrzymano jednego mężczyznę. Zabezpieczono również monitoring z okolic miejsca zdarzenia. Trwają intensywne czynności procesowe nadzorowane przez prokuraturę, gromadzony jest materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie – zaznaczył w rozmowie z Onetem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

– Po wykonaniu tych wstępnych i istotnych dla dalszego biegu śledztwa czynności procesowych podjęta zostanie decyzja o dalszym losie zatrzymanego mężczyzny, w tym ewentualnej decyzji o przedstawieniu mu zarzutu – dodał prok. Banna.

Ataki nożowników

Tylko w ostatnim kwartale 2023 roku przypadki ataków z użyciem noża miały miejsce w Tarnowie Opolskim, dwukrotnie w Warszawie, Lubinie, Kadzidle, czy Rzeszowie. Za najbardziej wstrząsający atak nożownika z ostatnich miesięcy uznaje się natomiast październikowe wydarzenia, jakie miały miejsce w Poznaniu, gdzie 71-latek rzucił się na grupę przedszkolaków i zamordował 5-letniego chłopca.

Źródła zagrożeń przestępstwami tego typu część ekspertów upatruje w dramatycznie kiepskim stanie polskiej psychiatrii. Dlatego warto przypomnieć, że kto znajduje się w jakkolwiek trudnej sytuacji psychicznej, przeżywa kryzys lub ma myśli samobójcze, ten może skorzystać m.in. z Kryzysowego Telefon Zaufania: 116 123 (czynny codziennie w godz. 14:00-22:00).

Pomóc mogą też Całodobowe centrum wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22 lub bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.

Czytaj także: