Kolejny atak nożownika w Polsce! Ludzie w szoku po tym, co stało się w Częstochowie
redakcja naTemat
03 stycznia 2024, 11:21·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 03 stycznia 2024, 11:21
W ubiegłym roku Polską wstrząsnęła cała seria ataków nożowników. Niestety, od podobnego dramatu rozpoczyna się także 2024 rok. W środę 3 stycznia mężczyzna szalejący z nożem w ręku zaatakował w siedzibie jednej z firm przy ul. Wyszyńskiego w Częstochowie.
Reklama.
Reklama.
W wyniku ataku nożownika w Częstochowie ranne zostały trzy osoby. Wszystkie przetransportowano już do szpitala. Na miejscu trwają czynności śledczych z policji i prokuratury.
Z doniesień lokalnych mediów wynika, że przez napastnika zranione zostały dwie osoby. Trzecią osobą wymagającą hospitalizacji jest sam sprawca, którego podczas interwencji postrzelili policjanci.
Częstochowska redakcja "Gazety Wyborczej" informuje, iż dramat rozegrał się w firmie zajmującej się przetwórstwem mięsnym, w tym przygotowywaniem wędlin oraz kebabów.
Portal Częstochowa.NaszeMiasto.pl cytuje natomiast sierż. szt. Marcina Knysaka z KMP w Częstochowie, który wyjawił, że nożownik nie reagował na polecenia przybyłych na miejsce mundurowych, co to wymusiło oddanie strzałów.
– W celu odparcia ataku jeden z policjantów użył w stosunku do agresora broni służbowej, raniąc go w nogę – zrelacjonował policjant.
Atak nożownika to w Polsce już nic nowego. Czarna seria trwa
Jak wspomniano na początku, rok 2024 rozpoczyna się dramatem podobnym do tych, o których wielokrotnie musieliśmy informować w ubiegłym roku. Można powiedzieć, że Polska miała do czynienia z całą falą ataków nożowników.
Źródła zagrożeń przestępstwami tego typu część ekspertów upatruje w dramatycznie kiepskim stanie polskiej psychiatrii. Dlatego warto przypomnieć, że kto znajduje się w jakkolwiek trudnej sytuacji psychicznej, przeżywa kryzys lub ma myśli samobójcze, ten może skorzystać m.in. z Kryzysowego Telefon Zaufania: 116 123 (czynny codziennie w godz. 14:00-22:00).
Pomóc mogą też Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22 lub bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111.