Natalia Kaczmarek w finale biegu na 400m. Już w piątek Polka powalczy o medal

redakcja naTemat

07 sierpnia 2024, 21:11 · 1 minuta czytania
Polska biegaczka Natalia Kaczmarek specjalizująca się w biegu na 400 metrów weszła do półfinałów na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W nich po bardzo silnym biegu udało się jej zakwalifikować do finału, w którym ma realne szanse powalczyć o medal.

07 sierpnia 2024, 21:11 • 1 minuta czytania
Natalia Kaczmarek na IO w Paryzu. Fot. Lukasz Szelag/REPORTER

Biegaczka Natalia Kaczmarek w poniedziałek w eliminacjach 400 m uzyskała czas 49,98 sekund. Tym samym wygrała swój bieg i awansowała do półfinału.

W samym półfinale nasza biegaczka miała wynik 49,45 sek. W swoim biegu Polka zwyciężyła i wydawało się, że skrupulatnie oszczędzała część sił na walkę finałową o medal. Tę kibice na Stade de France (i miliony przed telewizorami) będą mieli okazję obserwować wieczorem 9 sierpnia.

Środa to same sukcesy dla naszych olimpijczyków

Środa do tej pory była bardzo dobrym dniem dla naszych sportowców. Najpierw Aleksandra Mirosław zdobyła złoty medal na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Świetny występ zaliczyła także Aleksandra Kałucka, która ze stolicy Francji do ojczyzny wróci z medalem brązowym.

W "małym finale" o brąz Aleksandra Kałucka zmierzyła się z wielką gwiazdą wspinaczki sportowej z Indonezji Rajiah Sallsabillha, ale nie dała rywalce żadnych szans. Ściana została pokonana w tempie 6,53 sek.

Aleksandra Mirosław o złoto rywalizowała natomiast z Chinką Deng Lijuan. Polka po zwycięstwo pędziła w tempie 6,10 sek. I tak zdobyliśmy pierwszy złoty medal dla Polski na IO w Paryżu.

W środę przełamana została też klątwa ćwierćfinału i reprezentacja Polski w siatkówce zameldowała się w półfinale. Na tym etapie walki o olimpijskie medale Biało-Czerwoni trafili na zawsze mocną na wielkich turniejach drużynę z USA. Polacy zwyciężyli jednak w setach 3:2, zatem z gwarancją co najmniej srebrnego są w finale IO w Paryżu.