logo
Tyle kosztuje Boże Narodzenie w więzieniu. Fot. ROMAIN PERROCHEAU / EAST NEWS
Reklama.

W zakładzie karnym we Wrocławiu sprzedawane są kosmetyki i produkty spożywcze, których osadzeni nie dostaną z kuchni. Oto ile trzeba wydać na Boże Narodzenie w więzieniu w stolicy Dolnego Śląska. Pisze o tym "Gazeta Wrocławska".

Wrocław. Tyle trzeba wydać na Boże Narodzenie w więzieniu

Chodzi o Zakład Karny nr 1 przy ulicy Kleczkowskiej 1. Osadzeni, jak w innych zakładach karnych, mają ściśle określony plan dnia. Dotyczy on również jedzenia. Śniadania mają od 4:45 do 7:00. Na zjedzenie więźniowie mają równe pół godziny. Obiady jedzą od 11:40 do 16:35. Na zjedzenie ciepłego posiłku mają dwa razy więcej czasu, bo godzinę.

Na kolację więźniowie mają 40 minut, a pora jedzenie kończy się o godzinie 17:20.

Więźniowie dostają też paczki od swoich bliskich. Mogą w nich być przedmioty uwzględnione w regulaminie. Poza tym mają możliwość robienia zakupów w więziennej kantynie. Ceny w niej są aktualizowane z miesiąca na miesiąc.

A oto cennik poszczególnych artykułów spożywczych do końca grudnia 2024 roku.

  • makaron (400 g): 7 zł,
  • herbata, 100 torebek (15 g): 6,50 zł,
  • kawa rozpuszczalna Nescafe (75 g): 13,50 zł,
  • miód wielokwiatowy (350 g): 23,80 zł,
  • chleb żytni (500 g): 8 zł,
  • mleko pełne (500 g): 21,90 zł,
  • ser żółty plastry (150 g): 7,30 zł,
  • krem do golenia Nivea (100 ml): 14,80 zł,
  • mydło w kostce (90 g): 2,60 zł.
  • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia kantyna wydaje prezenty sezonowe, takie jak śledzie w zalewie czy pierogi. Oto ile za święta muszą zapłacić osadzeni w więzieniu przy ulicy Kłeczkowskiej.

  • 400 gramów pierogów - 7,80 zł
  • 400 gramów krokietów - 9 zł
  • 280 gramów filetów śledziowych w sosie - 10,50 zł
  • 100 gramów wędliny w plastrach (szynka/schab) - 9 zł
  • 300 gramów ciasta mix - 19,50 zł
  • 400 gramów ćwikły z chrzanem - 13,50 zł
  • kilogram kiełbasy z kija - 39,50 zł
  • kilogram szynki swojskiej na maśle - 39,50 zł
  • 140 gramów sałatki warzywnej - 4,20 zł
  • kilogram kiełbasy toruńskiej z farmy - 35 zł
  • 400 gramów chrzanu tartego - 13,70 zł
  • kilogram kiełbasy białej - 33,50 zł