Jaka pogoda wiosną 2025? Jest prognoza długoterminowa.
Jaka pogoda wiosną 2025? Jest prognoza długoterminowa. Fot. Tropical Tidbits.com
Reklama.

Wyższa od normy temperatura to nie wszystko. Opadów będzie także więcej niż ostatnio, co powinno załagodzić problem suszy – prognozują Fani Pogody.

Oto prognozowana anomalia temperatury od kwietnia do czerwca 2025 (za tropicaltidbits.com):

logo

Wiosna termiczna będzie więc ciepła. Sporadyczne ochłodzenia i przymrozki mogą zdarzyć się nawet w kwietniu. W południowej, zachodniej i wschodniej części Polski kwiecień może być wyjątkowo mokry.

Jaka pogoda wiosną 2025? Czeka nas duża anomalia temperatury

Na pozostałym obszarze Polski opady utrzymają się w normie wieloletniej lub nieznacznie powyżej tej normy.

W kolejnych miesiącach deszcze mają występować także w innych częściach Polski. Ale po kolei. Nowy tydzień (17-23 marca) przyniesie raczej niskie temperatury z wartościami poniżej 10 stopni. Nocami i o porankach może pojawić się mróz.

Modele pogodowe pokazują, że zmiana aury nastąpi w trzeciej dekadzie marca. Wtedy temperatury wyraźnie wzrosną. Będzie nawet 16-20 stopni. Początkowo pogoda będzie słoneczna.

W okolicach weekendu (22-23 marca) i w przyszłym tygodniu chmury będą częstszym zjawiskiem. Pojawią się deszcze, a wiatr będzie wiał silniej. Duże prawdopodobieństwo, że Polska wkroczy w wilgotniejszy okres pogodowy.

logo

Od kwietnia do czerwca prognozowana jest wyższa średnia temperatura niż zwykle. W kwietniu i maju temperatura w Polsce ma być wyższa średnio o 2-3 stopnie od normy wieloletniej.

W tym okresie, jeśli prognoza długoterminowa się sprawdzi, będziemy regularnie doświadczać wysokich temperatur. W ciągu dnia termometry często będą pokazywać 20-25 stopni. Możliwe będą też dni, w które temperatura przekroczy 30-32 stopnie.

Epizody z chłodniejszym powietrzem będą krótkotrwałe. Wiosna będzie ciepła, a fale zimniejszego powietrza pojawią się głównie w kwietniu i może okresami w maju.

Gdzie będzie padać wiosną 2025?

W kwietniu deszcze będą częstsze na południu, zachodzie i wschodzie. Z kolei w maju będzie padać głównie na zachodzie, w centrum oraz na południu. W czerwcu mokro zrobi się w większości Polski. Wtedy pojawią się też burze.