Krystyna Pawłowicz chce rozpadu Unii Europejskiej. "Uważam, że Polski już nie ma, została tylko nazwa"

Krystyna Pawłowicz chce rozpadu Unii Europejskiej. "Uważam, że Polski już nie ma, została tylko nazwa".
Krystyna Pawłowicz chce rozpadu Unii Europejskiej. "Uważam, że Polski już nie ma, została tylko nazwa". Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Po awanturze, jaką wywołała swoim komentarzem na temat "Marszu Szmat", poseł Krystyna Pawłowicz po raz kolejny zabrała głos. W wywiadzie z "Rzeczpospolitą" podkreśliła, że jej wypowiedź została zmanipulowana, a ona sama nigdy więcej się do TVN-u nie wybierze. Ponadto stwierdziła, że UE powinna się rozpaść, bo "jest gorsza od komunizmu".


Poseł Krystyna Pawłowicz ściągnęła na siebie masową krytykę, gdy, w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem z TVN24 komentowała "Marsz Szmat". Padło wówczas tyle obraźliwych słów, że sam Kuźniar w pewnym momencie już nie wiedział, jak zatrzymać wybuch prof. Pawłowicz.


Teraz, w rozmowie z "Rzeczpospolitą", poseł Pawłowicz odpowiada na zarzuty pod swoim adresem. To, że w swoich wypowiedziach korzysta z prowokacji nie jest dla niej niczym dziwnym. Ocenia, że po prostu "wychodzi" z niej "akademicki dydaktyk" – w jej opinii studentom należy problem przedstawić przejaskrawione przykłady, by lepiej zrozumieli. Tę samą strategię stosuje w kontaktach z wyborcami. Zarzuca też innym mediom, że zmanipulowały jej wypowiedź, na tyle, że nawet niektórzy członkowie PiS ("którzy dali się na to nabrać"), mieli do niej pretensje.

prof.Krystyna Pawłowicz
w rozmowie z "Rzeczpospolitą"

Moja wypowiedź, w której cytowałam zaproszenie wystosowane przez organizatorów na tę imprezę, została zmanipulowana w dalszych przekazach. Wyszło na to, że wszystkie te okropne słowa – szmaty, kur**, alfonsy – były moimi własnymi ocenami. No i wszyscy na mnie napadli. A to były tylko cytaty z oficjalnej strony organizatora marszu. CZYTAJ WIĘCEJ


Prof. Pawłowicz podtrzymuje opinię, że cały "Marsz" napawał ją niesmakiem, bo to "ohyda, brzydactwo takie". Nie zgadza się z nazywaniem jej "Stefanem Niesiołowskim PiS-u". Stwierdziła, że w przeciwieństwie do polityka PO, jej wypowiedzi mieszczą się w granicach wolności słowa, oraz, co ważniejsze, ona nikogo nie obraża, "a Niesiołowski owszem".


Opowiedziała też, jak znalazła się w Sejmie. Zaważył na tym konflikt między nią a Hanną Gronkiewicz-Waltz, z którą dawniej się kolegowała. Przypomniała, że to ona załatwiła aktualnej prezydent Warszawy pracę w NBP.

prof.Krystyna Pawłowicz
w rozmowie z "Rzeczpospolitą"

A gdy po 12 latach wróciła na wydział prawa, uznała, że moje poglądy jej nie odpowiadają, i jako kierownik zakładu po kolei odbierała mi wykłady, ćwiczenia, aż wreszcie zostałam z jedną grupą seminaryjną. Tak mi się odwdzięczyła. Akurat wtedy prezes Kaczyński zaproponował mi kandydowanie do Sejmu. I dobrze się stało. CZYTAJ WIĘCEJ


Skrytykowała też Unię Europejską. Jej zdaniem rozwój wspólnoty idzie w złą stronę, a nasze członkostwo jest błędem, bo Unia niszczy polski przemysł i w zasadzie samą "polskość". Prof. Pawłowicz jest przekonana, że w obliczu ataków na Kościół i "wykorzeniania" Polaków, "Polski już nie ma, została tylko nazwa".

prof. Krystyna Pawłowicz

[UE przyp. red.] Jest gorsza od komunizmu, wszystko chce kontrolować, ma policzoną każdą krowę, kozę i kurę. Nawet cukier w spiżarce zważy. To jest system totalny, w którym uczestniczymy za względnie niewielkie pieniądze pomocowe. […] Jestem z gruntu przeciwna Unii. Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło. CZYTAJ WIĘCEJCałe zamieszanie wokół poseł Pawłowicz to pokłosie jej rozmowy telefonicznej z Jarosławem Kuźniarem w programie "Wstajesz i wiesz", o czym pisaliśmy w naTemat. Wtedy to, cytując zaproszenie ze strony organizatorów marszu prof. Pawłowicz nie przebierała w dosadnych słowach - a miała w czym wybierać. Dorzuciła też kilka własnych przemyśleń, jak np. to, że "chodzenie na golasa i bez gaci" jest formą przyczyniania się do gwałtów.

prof. Krystyna Pawłowicz
na antenie TVN24

Niech pan nie udaje, że rozebrana baba nie robi na panu wrażenia. Mówimy o Marszu Szmat. Szmaty zachowały się jak szmaty. Te baby same się reklamowały. […] Takie coś razi poczucie estetyki. Ulica jest miejscem publicznym i nie należy do dziwek, kurew i alfonsów. CZYTAJ WIĘCEJ


Cały wywiad w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Czytaj także:

Krystyna Pawłowicz polską Sarah Palin? Amerykański "pitbull ze szminką" to przy niej oaza spokoju

Pawłowicz chce od ministra pieniędzy na leczenie homoseksualistów. W stowarzyszeniu, które "leczy" za pomocą dotyku…

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem