Dolce & Gabbana skazani na ponad rok więzienia. Za oszukanie państwa na 200 milionów euro

Domenico Dolce i Stefano Gabbana zostali skazani na ponad rok więzienia za oszustwa podatkowe na 200 mln euro
Domenico Dolce i Stefano Gabbana zostali skazani na ponad rok więzienia za oszustwa podatkowe na 200 mln euro Fot. shutterstock.com
Dwóch słynnych projektantów: Domenico Dolce i Stefano Gabbana zostało skazanych przez włoski sąd na rok i 8 miesięcy więzienia. Legendarny duet ze świata mody oszukiwał państwo na podatkach na kwotę 200 milionów euro.


O oszustwa podatkowe Dolce&Gabbanę oskarżono już w 2012 roku. Wówczas mieli zapłacić 343 miliony euro grzywny, ale ostatecznie włoski Sąd Najwyższy uchylił ten wyrok. Podjęto wtedy decyzję o wszczęciu nowego postępowania.

Na początku czerwca duetowi postawiono konkretne zarzuty: oszukanie na podatkach państwa na miliard euro. Sąd domagał się za to 2,5 roku więzienia dla obu projektantów. Wszystko rozbija się o spółkę Gado, należącą do Domenico Dolce i Stefano Gabbany, która choć funkcjonowała we Włoszech, to podatki płaciła za granicą.

Ostatecznie jednak wymiar sprawiedliwości był łagodniejszy, niż przewidywano. Sąd stwierdził, że Dolce & Gabbana oszukali fiskusa "tylko" na 200 milionów euro i w związku z tym skazał ich na rok i 8 miesięcy więzienia. Skazanych zostało również czworo współpracowników duetu.


Jednocześnie giganci mody będą musieli zapłacić 500 tysięcy euro grzywny. Jak widać, przed fiskusem nic się nie ukryje. A już na pewno nie setki milionów euro. Choć trudno uwierzyć w to, by jedni z najsłynniejszych projektantów na świecie poszli teraz do więzienia.

Czytaj także:

Leo Messi nie płacił podatków i ukrył 4 miliony euro? Wielka afera wokół gracza FC Barcelony

3,4 mld zysków i tylko 3,4 mln podatków? Tak Google płaci podatki w Wielkiej Brytanii. Rząd wypowiada wojnę

Źródło: The Guardian
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun