Natalia Hatalska ostrzega: Blogosfera jest na zakręcie

Natalia Hatalska pisze, że blogosfera jest na zakręcie.
Natalia Hatalska pisze, że blogosfera jest na zakręcie. Hatalska.com
Natalia Hatalska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych osób w blogosferze i branży medialno-reklamowej. Blogerka, która na co dzień dokładnie śledzi swoją branżę, przekonuje, że od jakiegoś czasu zbierają się nad nią czarne chmury. – Nie da się ukryć, że blogosfera w Polsce jest dziś na zakręcie. Wiele jest wokół niej negatywnych emocji – pisze.


Bloger to, bloger tamto. Z miesiąca na miesiąc przez media i facebook'owe tablice coraz częściej przewijają się informacje dotyczące blogerów i blogosfery. Równie często, co o pozytywach, pisze się o sprawach negatywnych bądź kontrowersyjnych. O niedawnej sprawie Sokołowa, który pozwał vlogera nagrywającego filmy na YouTube usłyszeli nawet ludzie, którzy wcześniej nie widzieli tego programu.


Niestety wszystko, co dobre ma swój koniec. Natalia Hatalska na swoim blogu trafnie zauważa, że polska blogosfera doszła do momentu, w którym znajduje się na zakręcie. Powód? Narosło wokół niej zbyt wiele negatywnych emocji, przez które należy rozumieć m.in. zarzuty o brak pokory, utratę wiarygodności czy popularne oskarżenia o "sprzedawanie się" reklamodawcom.

W jednej ze swoich prezentacji pisze wręcz złowrogo, że jeśli wszystko "będzie dalej tak wyglądać, skończy się szybciej niż zaczęło". Oczywiście ciężko przedstawić uniwersalną listę rad dla blogera i tego Natalia Hatalska nie robi. Niemniej, zwraca uwagę na kilka aspektów, które mogą się okazać kluczowe.


Jednym z nich jest popularne słowo "content". Kryje się za nim treść, a to na nią, a nie na autopromocję, zdaniem Hatalskiej, trzeba stawiać. Idąc tym tropem, nie wolno zapominać o wiarygodności. Internet rzadko wybacza, a już na pewno nigdy nie zapomina, dlatego trzeba uważać, by swojej wiarygodności jako autora nie przekreślić jednym niepotrzebnym tekstem.

Każdy chciałby zarabiać na blogu dziesiątki tysięcy złotych. Prawda jest taka, że pieniądze dostaje znikomy odsetek najbardziej znaczących blogerów. Trzeba być więc cierpliwym i zawsze chronić swoją prywatność. Bloger wszystkie działania firmuje swoją twarzą, ale nie wolno zapominać o prywatności, którą zdaniem Natalii Hatalskiej, trzeba chronić.

Tyle dla blogerów. A co z czytelnikami? Co sądzicie o blogosferze?

źródło: hatalska.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka