Pstrokate i nowoczesne. A może groźne i sexy? - oceniamy stroje finalistów Euro 2012

Prezentacja strojów reprezentacji Portugalii
Prezentacja strojów reprezentacji Portugalii www.ronaldo7.net
Wiemy już w jakich koszulkach wystąpią w Polsce i na Ukrainie finaliści Euro 2012. Każda z ekip zabierze ze sobą na turniej po dwa komplety strojów. My postanowiliśmy ocenić ich atrakcyjność. Z pomocą naszej blogerki oraz człowieka, który w koszulce piłkarskiej biega po boisku na co dzień.

O ocenę strojów 16 finalistów najpierw pokusiła się Nina Johansson, redaktor działu mody szwedzkiego "Aftonbladet". Każdej z koszulek (wszyscy mają po 2 komplety) przyznała określoną liczbę punktów, od 1 do 5.

Kapelusz, fryzura, sweterek. John Wayne i Grucha z "Chłopaki nie płaczą". Na kogo stylizują się gwiazdy sportu?

Robben jest sexy
Notę maksymalną otrzymały angielskie i holenderskie. Dziennikarce spodobała się zwłaszcza wyjazdowa koszulka Anglików, w której jej zdaniem można się od razu zakochać. Holenderskie oceniła jeszcze bardziej entuzjastycznie: - Arjen Robben w czarnym obcisłym stroju prezentuje się tak, że aż czuję coś w brzuchu. Jest groźny, piękny i sexy.


Klasyfikację zamknęły stroje kadry Hiszpanii, Rosji i Grecji. Te ostatnie pasują według Szwedki raczej do uroczystego nastroju przy serze feta i ouzo, a nie do wielkiego piłkarskiego spektaklu. Polacy na tle innych wypadli całkiem nieźle. - Polskie koszulki są bardzo ciekawe. Postawiono tutaj na dużo białego koloru, od którego czuje się dżentelmena, a uroku dodaje dobrze dopasowana forma - stwierdziła Johansson.


Ładna polska, ładna ukraińska
Monika Jaruzelska, stylistka i zarazem blogerka naTemat, modę sportową w ostatnich latach uważa za zbyt pstrokatą. Przeszkadza jej zbyt dużo znaczków, zbyt dużo reklam. Postanowiliśmy pokazać jej wzory strojów na Euro i zapytać o zdanie. - Taka koszulka powinna nieść ze sobą ewidentny przekaz o kraju. Im bardziej kojarzy się z jego flagą, tym lepiej - mówi nam Jaruzelska - Ciekawa jest ta ukraińska. Z jednej strony kojarzy się z Adidasem, z drugiej zaś ma element ludowości co jest według mnie trafionym pomysłem.


Typy działu kultura i styl:

Najładniejsze: 1. Włochy 2. Chorwacja 3. Francja

Najbrzydsze: 1. Ukraina 2. Szwecja 3. IrlandiaStroje polskie, podobnie jak dziennikarka ze Szwecji, odbiera pozytywnie. Koszulka jest dla Jaruzelskiej czytelna pod względem kolorystycznym. - Ja w ogóle myślę trochę oldschoolowo i chciałabym, żeby orzeł był większy od Nike'a - mówi nam w słuchawce. Ale o to niełatwo, bo to taki znak czasów.

Typy działu sport:

Najładniejsze: 1. Portugalia 2. Holandia 3. Polska

Najbrzydsze: 1. Czechy 2. Ukraina 3. GrecjaAfrykańskie kontrowersje
Ale koszulki piłkarskie mogą też prowadzić do kontrowersji. Reprezentacja Kamerunu na Pucharze Narodów Afryki w 2002 roku wystąpiła w koszulkach bez rękawów. Takich przypominających bardziej stroje koszykarzy. Kibicom nowe stroje bardzo się spodobały, gorzej z reakcją konserwatywnych działaczy FIFA. Federacja zaczęła szantażować Kamerun i tamtejsi piłkarze musieli w końcu założyć normalne koszulki.

Customizacja ubrań według Agaty Michalak

Ale to nie koniec. Minęły 2 lata i ci sami piłkarze z Kamerunu tym razem wystąpili w strojach jednoczęściowych. Skandal, granda! Tego dla FIFY było już za wiele. Kameruńczycy nie dość że musieli zapłacić 155 tysięcy dolarów kary, to jeszcze odjęto im sześć punktów w eliminacjach mistrzostw świata. Potraktowano ich tak jak ostatnio PZPN traktuje kluby, które dopuściły się ustawiania spotkań. Karę co prawda potem cofnięto, niemniej niesmak pozostał.Śląsk ma najładniejsze!
A jakie koszulki najbardziej podobają się polskim piłkarzom? Dzwonimy do Sebastiana Mili, kapitana Śląska Wrocław. - Najbardziej to ja bym chciał zagrać w koszulce hiszpańskiej ale bynajmniej nie chodzi tu wcale o ich barwy. Raczej mam na myśli to, kto grałby u mojego boku - mówi nam pół żartem pół serio Mila, który ma nadzieję wystąpić na Euro 2012 w koszulce reprezentacji Polski.

A już całkiem serio po chwili dodaje: - Najładniejsze chyba od lat są koszulki reprezentacji Włoch. Zwłaszcza podobały mi się takie Pumy sprzed kilku lat, na jeden z wielkich turniejów. A z zespołów klubowych? Oczywiście Śląsk Wrocław, ale taka odpowiedź was chyba nie dziwi - śmieje się Mila. A potem mówi, że wrażenie robiły też na nim dawne stroje Realu Madryt. I Barcelony, którą swego czasu sponsorowała Kappa. 

WSPÓŁPRACA: KATARZYNA KAMIŃSKA
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.