Pastafarianin z durszlakiem na głowie zaprzysiężony do rady miejskiej. "To był manifest podkreślający wolność religijną"

Christopher Schaeffer, wyznawca pastafarianizmu, został zaprzysiężony do rady miejskiej z durszlakiem na głowie.
Christopher Schaeffer, wyznawca pastafarianizmu, został zaprzysiężony do rady miejskiej z durszlakiem na głowie. Fot. "Observer Today"
Nietypowa ceremonia zaprzysiężenia członka rady miejskiej miała miejsce w mieście Pomfret, w stanie Nowy Jork. Nowy radny przysięgę złożył z durszlakiem na głowie, co miało podkreślić jego przynależność do popularnego ruchu Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. A tak naprawdę Christopher Schaeffer chciał zamanifestować wolność religijną.


Zaprzysiężenie nowego składu rady miejskiej w niemal 15-tysięcznym Pomfret na północy Stanów Zjednoczonych stało się okazją do manifestacji. Christopher Schaeffer składał przysięgę na głowie mając durszlak, który jest jednym z atrybutów Kościoła Latającego Potwora Spaghetti.

– To był manifest podkreślający wolność religijną. To religia bez żadnej doktryny – wyjaśnił dziennikarzowi lokalnego "Observer Today". Poza tym zapewniał, że będzie starał się działać na rzecz lokalnej społeczności. – A jeśli ktoś ma jakieś uwagi bądź pytania, proszę by się ze mną skontaktował, bo chcę, by każdy był reprezentowany – dodał Schaeffer.

Pastafarianie (bo tak nazywają się wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti) to działający od 2005 roku ruch sprzeciwiający się faworyzowaniu konkretnych religii. W 2012 i 2013 roku pastafarianie prowadzili z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji batalię o zarejestrowanie ich jako religii, ale ich wniosek został odrzucony.Źródło: "Observer Today"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...