Agnieszka Chylińska po latach milczenia wróciła jako jurorka programu Mam talent
Agnieszka Chylińska po latach milczenia wróciła jako jurorka programu Mam talent Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Reklama.
Agnieszka Chylińska
Rockowy głos, styl i charakter. Agnieszka Chylińska już jako nastolatka nie bała się prezentować własne poglądy i obalać stereotypy. Nie była zgrabna, śliczna, wychuchana, ale za to krzyczała do nauczycieli "fuck off" i trzęsła polską sceną muzyczną. Później znikła.
logo
Chylińska podczas gali wręczenia Fryderyków w 1996 Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po kilku latach niebytności na polskiej scenie muzycznej wraca w Mam talent, jako jego jurorka. Nowa, odmieniona i niebywale atrakcyjna. Program przynosi jej nie tylko godne pozazdroszczenia zarobki, ale i rozgłos. Pojawiają się informacje o planowanej płycie. Kiedy już wszyscy z nadzieją czekają na krążek z mocnym rockowym brzmieniem, Chylińska wypuszcza płytę dance-popową "Modern Rocking" i promuje się... jako nowa królowa dance-flooru.
Henryk Gołębiewski
Jego biografia filmowa wygląda dość nietypowo. Jest rok 1970. Na podwórku 12-letniego Henryka wypatruje Janusz Nasfeter i proponuje mu zdjęcia do filmu "Abel, swój brat". Dalej jest 1972, 1974, 1977 i kolejne filmy m.in. "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Koniec wakacji". Filmowa przygoda Gołębiewskiego kończy się nagle, po filmowym sukcesie 12-latka i kilku produkcjach. W jego filmografii jest 1977 i później długo, długo nic. Co się z nim dzieje? Kończy zawodówkę, idzie do wojska i pracuje jako robotnik budowlany.
logo
Henryk Gołębiewski w 2003 Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
Na ekran wraca dopiero po dwudziestu latach w 1997 w serialu Izabeli Cywińskiej "Boża podszewka". Później pojawia się jeszcze kilka filmów ("Sara", "Dług", "Dzień świra"), w których zagrał jedynie epizody. Blask przynosi mu niezwykle poruszająca postać zbieracza złomu, którą stworzył w filmie Piotra Trzaskalskiego "Edi" (2002). Otrzymał za nią nominację do nagrody Orzeł.

Jeden z pięciu - kultowi prowadzący polskich teleturniejów
Łukasz Zagrobelny
Zagrobelny zadebiutował w 1999 na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Po udanym występie został zaproszony do współpracy przez Natalię Kukulską. Śpiewał w jej chórkach. Na fali występu w Opolu został zaproszony na casting do Teatru Muzycznego "Roma" w Warszawie, z którym rozpoczął współpracę w 2000 roku.
Próbował swoich sił w kilku programach muzycznych, m.in. polsatowskim "Idolu" i "Show Time". W 2007 ukazał się jego solowy album. Jednak prawdziwą popularność przyniósł mu udział w programie Taniec z Gwiazdami (VII edycja). W tym samym roku wspólnie z Eweliną Flintą nagrał piosenkę "Nie kłam, że kochasz mnie", promującą komedię romantyczną "Nie kłam, kochanie".
logo
Łukasz Zagrobelny z Eweliną Flintą po odebraniu nagród za SUPER JEDYNKI na Festiwalu w Opolu w 2008 Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta
Piosenka zdobyła kilka nagród m.in. nagrodę publiczności w Opolu. Zagrobelny zbierał kolejne nagrody: nominacja do Fryderyka 2008 jako Nowa Twarz Fonografii oraz dwie nominacje do Eska Music Awards w kategorii Artysta Roku Polska i Hit Roku Polska, nagroda EMA w kategorii Artysta Roku.

Rok 2008 najwyraźniej był na tyle obciążający, że Zagrobelny przepadł muzycznie na kilka lat. Wrócił po trzech latach przerwy z nowa płytą. Krążek "Ja tu zostaję” pojawił się w sklepach 27 marca.
Agnieszka Krukówna
Zapamiętana została przede wszystkim jako Janka z serialu telewizyjnego dla dzieci z 1989. Po raz pierwszy zagrała jednak już wcześniej, jako 12-latka. Od razu zauważono jej niezwykły talent i wrażliwość. Skończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, w trakcie której również dostawała wiele propozycji. Do 1999 roku ("Orzeł" za główną rolę w filmie "Farba") grała regularnie. Pojawiała się w filmach, serialach, spektaklach. Później zaczęła znikać. Wpadła w nałóg alkoholowy i narkotykowy. Do tego dołączyła się depresja po nieudanym związku. Mówi się, że padła ofiarą własnego talentu i wrażliwości.
logo
Agnieszka Krukówna podczas wręczenia nagród Tygodnika "Film" w 2004 Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
Krukówna wróciła po kilku latach, opowiadając o walce, którą stoczyła w klinice, gdzie leczyła depresję i uzależnienia. Powrót nie okazał się do końca szczęśliwy, bo aktorka grywa jedynie sporadycznie. Tabloidy donoszą, że nadal walczy z nałogiem.
Kombii
Zespół Kombi, założony w 1976 przez Sławomira Łosowskiego, rozpadł się w 1992 roku. Najpopularniejsze piosenki Kombi to "Słodkiego miłego życia", "Nasze randez-vous", "Black and White", znali niemal wszyscy.
logo
Grzegorz Skawiński z zespołem Kombii na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2011 Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta
Te same hity rozbrzmiały 11 lat później, kiedy w 2003 zespół reanimowało trzech jego były członków: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta. Grupa wraca, jako Kombii, bez wiedzy i udziału założyciela Kombi - Sławomira Łosowskiego.
Tomasz Kammel
Kammel od 1997 jest związany z Telewizją Polską. Jest to jednak związek bardzo burzliwy. Latami przygotowywał i prowadził wiele show i festiwali TVP1 m.in. Festiwal Jedynki, Przegląd Piosenki w Opolu, czy Festiwal w Sopocie. Prowadził też Randkę w ciemno, Wykrywacz kłamstw, był prezenterem Teleexpressu.
Problemy zaczęły się w 2007, kiedy kończył się kontrakt Kammela z TVP. Jego wynagrodzenie wynosiło wtedy, według doniesień prasy, kilkadziesiąt tys. złotych. TVP powołując się na "złamanie zapisów kontaktu" poinformowała wówczas o rozwiązaniu umowy z prezenterem. Poszło o "Taniec z gwiazdami", w którym Kammel wziął udział i występ w programie Kuby Wojewódzkiego.
logo
Tomasz Kammel jak prowadzący galę finałową Miss Supranational w 2010 Fot. Dominik Dziecinny / Agencja Gazeta
Do łask TVP wrócił już rok później. Jednak nie na długo. Telewizja publiczna pożegnała go po raz drugi w 2009 roku. Tym razem rozwód trwał dłużej. Prezenter wrócił do TVP w 2011. Przez ten czas Kammel przytulił się do Telewizji Polsat.

Polityczne wańki-wstańki. Miller, Czarnecki, Korwin-Mikke czyli przepis na bezskuteczne odejście