Auć. W oficjalnym biogramie Beaty Szydło zabrakło jednej kluczowej informacji. Bo pewnie dziwnie by to wyglądało

Rafał Badowski
Największe osiągnięcie Beaty Szydło? Pierwsze skojarzenie: funkcja premiera i rekordowe notowania Prawa i Sprawiedliwości za jej kadencji. Wydawałoby się, że partia Kaczyńskiego zawdzięcza jej bardzo wiele. Jednak w oficjalnym biogramie byłej premier na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie ma ani słowa, że była szefową rządu w latach 2015-2017.
Beata Szydło była premierem, ale KPRM chyba o tym zapomniał. fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
A także o okolicznościach, które do tego doprowadziły, bo jako kandydat na premiera prowadziła zwycięską kampanię. A wcześniej jako szef sztabu także batalię Andrzeja Dudy o urząd prezydenta.

Z poniższego zdjęcia można wnioskować, że jest jednym z najważniejszych członków rządu Mateusza Morawieckiego, może nawet jego prawą ręką. To jednak tylko pozory, bo niedawno ujawniono, co naprawdę robi dziś Beata Szydło.
Beata Szydło to jeden z najważniejszych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego.screen/premier.gov.pl
W oficjalnym biogramie Beaty Szydło możemy przeczytać, że pochodzi z Przecieszyna, miejscowości w gminie Brzeszcze. W Brzeszczach była dyrektorem ośrodka kultury w latach 1997-98, a w 1998 roku burmistrzem gminy – najmłodszym w Małopolsce.


Jej osiągnięcia kończą się na tym, że została w 2010 roku wiceprezesem PiS. Nie dowiadujemy się niczego, z czego jest najbardziej znana milionom Polaków. Wymieńmy tylko zwycięską kampanię parlamentarną opartą na zapowiedzi programu 500+ i wprowadzenie tego programu w życie za jej rządów.

Pomyłka? Trudno przypuszczać, bo w sylwetkach innych członków rządu są ich najważniejsze osiągnięcia. Na przykład w biogramie Jarosława Gowina czytamy, że był ministrem sprawiedliwości w latach 2011-2013 (a wtedy rządziła Platforma Obywatelska). Biogramy innych polityków też są aktualne np. w przypadku Brudzińskiego wszystko jest wylistowane wyjątkowo szczegółowo.

Przypomnijmy, Beata Szydło przestała pełnić funkcję premiera na początku grudnia. Szefem rządu został Mateusz Morawiecki. Stało się tak mimo że rząd Szydło był dobrze oceniany przez wyborców Prawa i Sprawiedliwości, a partia utrzymywała od wyborów parlamentarnych wysokie poparcie społeczne.