Gromimy Litwę 4:0 po bardzo dobrym meczu! Nawałka zaskoczył rywali ustawieniem

Rafał Badowski
To był ostatni sprawdzian przez mistrzostwami świata w Rosji. I wypadł bardzo udanie! Reprezentacja Polski pokonała na Stadionie Narodowym Litwę 4:0, nie pozostawiając rywalom złudzeń. Biało-czerwoni zagrali w bardzo ofensywnym zestawieniu 3-4-3, z Robertem Lewandowskim, Arkadiuszem Milikiem i Dawidem Kownackim od pierwszej minuty. Spotkanie oglądało 53 803 widzów.
Polska pokonała 4:0 Litwę na Stadionie Narodowym w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata w Rosji. fot. Kuba Atys/Agencja Gazeta
Biało-czerwoni rozpoczęli w składzie: Łukasz Fabiański - Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Jan Bednarek - Bartosz Bereszyński, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus - Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik. W porównaniu z meczem z Chile doszło do kilku zmian w pierwszej jedenastce. Tym razem szansę występu od pierwszej minuty dostali Fabiański, Kownacki, Góralski czy Cionek.

POLSKA 4:0 LITWA

KONIEC MECZU. Polska wysoko wygrywa z Litwą, ani na moment nie pozostawiając złudzeń rywalom, którzy w zasadzie nie stworzyli ani jednej groźnej okazji. Gra Polaków może napawać optymizmem, gdyż stworzyliśmy sobie wiele dobrych okazji bramkowych.

88. minuta: Ależ bomba Milika lewą nogą tuż sprzed pola karnego. Pół metra obok bramki.

85. minuta: Kibice chóralnie odśpiewują Mazurka Dąbrowskiego.

80. minuta: 4:0!!!! Litewski obrońca odbija piłkę ręką po zagraniu Błaszczykowskiego. Kuba pewnie wykorzystuje jedenastkę.

77. minuta: Kolejna zmiana w polskiej ekipie. Za Krychowiaka wchodzi Piotr Zieliński.

72. minuta: GOOL!!! Po bardzo dobrym podaniu Bereszyńskiego w polu karnym do pustej bramki piłkę wbija Dawid Kownacki.

65. minuta: Wydawało się, że jest 3:0. Ale gol nie został uznany. Po podaniu Rybusa Krychowiak pięknie strzelał piętą z pola karnego. Sędzia jednak dopatrzył się ręki przy przyjęciu Krychowiaka. A na boisku już Kuba Błaszczykowski. Zastąpił Macieja Rybusa.

59. minuta: Groźna akcja Litwinów. Po strzale Šernasa z pola karnego Szczęsny paruje piłkę na rzut rożny.

53. minuta: Brutalny faul Šernasa na Bereszyńskim. Litwin ukarany żółtą kartką.

52. minuta: Czwarta zmiana w ekipie Polaków. Pazdan wchodzi za Bednarka.

46. minuta: Początek drugiej połowy. W naszej reprezentacji trzy zmiany: Szczęsny za Fabiańskiego, Teodorczyk za Lewandowskiego, Piszczek (przejął opaskę kapitańską) za Jędrzejczyka.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Prowadzimy 2:0 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego. Gra Polaków może się podobać: stworzyliśmy kilka dobrych bramkowych okazji. Akcje biało-czerwonych są dynamiczne, gramy sporo prostopadłych piłek za plecy obrońców. Litwini poza strzałem Šernasa nam nie zagrozili. Często rozpaczliwie się bronili.

41. minuta: Pierwsza groźna akcja Litwinów. Darvydas Šernas mocno strzela zza pola karnego, ale fantastyczna parada Fabiańskiego ratuje naszą drużynę przed utratą bramki

39. minuta: Mogło być 3:0. Bereszyński doskonale z prawej strony obsłużył Kownackiego, ten jednak z bliska prosto w ręce litewskiego bramkarza

35. minuta: Falowe ataki biało-czerwonych. Milik strzela pół metra od słupka, jednak gdyby podał do Bereszyńskiego, byłaby ogromna szansa na 3:0

30. minuta: GOOOL! Już 2:0! Lewandowski świetnie strzela z wolnego w poprzeczkę. Ale po konsultacji z systemem VAR okazuje się, że piłka przekroczyła linię bramkową!

28. minuta: Rzut wolny dla Polaków z prawej strony pola karnego. Rybus jednak prosto w ręce bramkarza. Litwini w coraz głębszej defensywie

23. minuta: Kolejna bardzo dobra akcja Polaków. Bereszyński w polu karnym, jednak podał w ręce bramkarza

19. minuta: GOOOOL!!! Robert Lewandowski strzela bramkę dla Polski. Po dośrodkowaniu Kownackiego, Rybus podał do Lewandowskiego, a ten oddał strzał. Piłka po odbiciu od litewskiego obrońcy wpada do siatki rywali

10. minuta: Świetne zagranie Kownackiego w stronę Rybusa, Litwini wybijają z pustej bramki!

8. minuta: Lewandowski w dobrej sytuacji w polu karnym, ale spalony

3. minuta: Piłka ląduje w siatce Polaków, ale spalony! Dobrze zastawiliśmy pułapkę offside'ową

1. minuta: Rozpoczęli Litwini!

Pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Rosji Polacy rozegrają 19 czerwca z Senegalem, następnie zmierzą się z Kolumbią 24 czerwca i 28 czerwca z Japonią. Jeśli biało-czerwoni wyjdą z grupy, czekają ich dalsze mecze w fazie pucharowej.