Sensacja w meczu "polskiej grupy!". Najgroźniejszy rywal przegrał i z nami zagra o wszystko

Mateusz Marchwicki
W pierwszym meczu grupy H na mistrzostwach świata w Rosji Japonia sensacyjnie pokonała drużynę z Kolumbii. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a Kolumbijczycy od pierwszych minut grali w "dziesiątkę".
Mecz Kolumbii z Japonią pokazał, ze nie są to łatwi przeciwnicy. Fot. screen z sport.tvp.pl

W drugiej połowie Japończycy znów przystąpili do ataku. W 73. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobyła Yuya Osako. Wynik nie zmienił się do końca meczu i reprezentacja z Kraju Kwitnącej Wiśni odniosła zasłużone zwycięstwo.

Kolumbia jest w wyjątkowo trudnej sytuacji. W drugiej rundzie zagra z... Polską i będzie to dla niej mecz o być albo nie być w tym turnieju.