Szwedzkie media miażdżą polskiego sędziego. Szymon Marciniak nie podyktował dla nich karnego w meczu z Niemcami

Kamil Dachnij
Sobotni mecz Szwecji z Niemcami nie obył się bez sporej kontrowersji. Sędziujący to spotkanie Szymon Marciniak nie podyktował w pierwszej połowie karnego dla Szwedów, którzy ostatecznie polegli z Niemcami 1:2. Szwedzkie media nie pozostawiły na Marciniaku suchej nitki.
Szymon Marciniak nie podyktował rzutu karnego dla Szwedów na początku meczu. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

"Zgadzamy się, że sędzia z odległości nie widział szczegółów tej sytuacji, ale dlaczego nie skorzystał z systemu wideoweryfikacji VAR, który właśnie w takich sytuacjach jest potrzebny, i świadomie nas obrabował?" – denerwowali się komentatorzy kanału telewizji TV4 transmitującego mecz. Pisano także, że jest to "potworny moment dla szwedzkiego futbolu, który zmienił heroiczny rezultat w tragedię".

Bramka w ostatniej minucie
Przypomnijmy, że do 94. minuty w meczu Niemcy-Szwecja był wynik 1:1. Jednak minutę później Toni Kroos po znakomitym strzale z rzutu wolnego zapewnił Niemcom wygraną, która mocno poprawiła ich sytuację w grupie F. Mistrzowie świata swój pierwszy mecz na mundialu w Rosji przegrali nieoczekiwanie z Meksykiem 1:0 i musieli za wszelką cenę wygrać swój drugi mecz, aby dać sobie szansę na wyjście z grupy. Szwedzi, aby wyjść, muszą teraz wygrać swój ostatni mecz z Meksykiem. "Koszmar w ostatnich sekundach doliczonego czasu" – napisał dziennik "Aftonbladet". "Niemcy wygrali po niesłychanym dramacie pod koniec meczu" - skomentował "Expressen".

źródło: polsatsport.pl