Nieprawdopodobny wyczyn Lewandowskiego! Teraz już na dobre zapisał się w historii

Łukasz Grzegorczyk
Bayern Monachium dosłownie zdemolował Borussię Dortmund. W 28. kolejce Bundesligi Bawarczycy wygrali 5:0, a dwie bramki na swoim koncie zapisał Robert Lewandowski. Były to gole numer 200 i 201 polskiego napastnika w lidze niemieckiej. Ponadto, w starciach z BVB reprezentant Polski ma już na koncie 15 trafień.
Robert Lewandowski strzelił swoją 200. bramkę w lidze niemieckiej. Fot. Twitter.com / ELEVEN SPORTS PL
Bayern swój worek z bramkami rozwiązał już w 10. minucie spotkania, kiedy na listę strzelców wpisał się Mats Hummels. Potem swój koncert rozpoczął Robert Lewandowski. Polak w 17. minucie wykorzystał błąd rywala, przejął piłkę i ruszył w kierunku bramki. Akcję wykończył pięknym lobem i tym samym zdobył swojego 200. gola w lidze niemieckiej jako piąty piłkarz w historii.

Jeszcze przed przerwą dla Bayernu strzelali Javi Martinez i Serge Gnabry. Po zmianie stron gospodarze bez większych problemów utrzymali wysokie prowadzenie, a kropkę nad "i" w samej końcówce postawił Lewandowski. Reprezentant Polski zdobył bramkę na 5:0 i przypieczętował efektowne zwycięstwo swojej drużyny.

Lewandowski oprócz tego, że złamał granicę 200 bramek w Bundeslidze, został również najlepszym strzelcem w historii ligowych spotkań Bayernu i BVB. Polski napastnik ma już 15 trafień na koncie i wyprzedził w klasyfikacji słynnego Gerda Müllera.