Biało-czerwoni niepokonani na ME! Czarnogórcy dostali gorzką lekcję siatkówki

Zuzanna Tomaszewicz
We wtorek Polska reprezentacja siatkarzy zmierzyła się w meczu z Czarnogórą w ramach Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Polacy nie przegrali dotąd żadnego spotkania, ale Czarnogórców pokonali wyjątkowo łatwo.
Polacy rozegrali we wtorek mecz z Czarnogórcami. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
We wtorkowym meczu Polacy po prostu zniszczyli czarnogórską reprezentację. Najbardziej boleśnie siatkarze z Czarnogóry będą wspominali pierwszy set, który Polacy wygrali 25:10. Drugi set również zakończył się wysokim zwycięstwem dla Polaków. Rywale zdobyli jedynie 17 punktów.

W trzecim secie Czarnogórcy starali się naprawić sytuację, jednak nie dali rady biało-czerwonym i przegrali 25:19. Polacy znowu wzięli górę, wygrywając tym samym całe wtorkowe spotkanie.
W meczu z Czarnogórą trener polskiej drużyny postanowił zmienić nieco skład. Na boisku zobaczyliśmy m.in. Marcina Komendę (rozgrywający), Dawida Konarskiego (atakujący), Damiana Wojtaszka (libero), Aleksandra Śliwkę (przyjmujący) oraz Karola Kłosa (środkowy).

Wcześniej nasi siatkarze wygrali mecze z Estonią (3:1), Holandią (3:0) oraz Czechami (3:0). W czwartek Polacy zmierzą się z Ukrainą – obstawia się, że i ten mecz będzie dla nich zwycięski.