Takiego wyniku nie było w Ekstraklasie od 15 lat! Legia zdemolowała Wisłę 7:0

Paweł Kalisz
Jeśli ktoś spodziewał się, że mecz przy Łazienkowskiej będzie przykładem zaciekłej walki między dwiema drużynami, to srodze się zawiódł. Piłkarze Legii Warszawa zdeklasowali zawodników Wisły Kraków, rozgramiając ich aż 7:0.
Legia rozgromiła w niedzielę przy Łazienkowskiej Wisłę aż 7:0 Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Ostatni taki wynik zanotowano 15 lat temu podczas meczu Zagłębia Lubin z GKS Katowice. Wówczas wygrało Zagłębie. W niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej z siedmiu bramek cieszyli się piłkarze i kibice Legii Warszawa. Choć właściwie przed spotkaniem nic nie zapowiadało takiej klęski Wisły Kraków, o której mówiono, że będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. Nie była. Pierwszą bramkę zawodnicy z Krakowa stracili już po minucie i dwóch sekundach od pierwszego gwizdka sędziego. A potem jakoś poszło. Po 18 minutach było 2:0 dla Legii, a do przerwy legioniści strzelili jeszcze jednego gola. Być może kibice Wisły mieli jeszcze nadzieję, że trener potrząśnie swoimi piłkarzami, poprzestawia ich jakoś na boisku i uda się strzelić kilka bramek. I te rzeczywiście padły, nawet cztery, ale wszystkie dla Legii. Ostatnia w 89. minucie. Sędzia zdecydował się nie przedłużać agonii i przy stanie 7:0 w 90. minucie odgwizdał koniec spotkania. Legia awansowała na piąte miejsce w tabeli, z kolei Wisła Kraków jest w strefie spadkowej.