Ubezpieczenie kluczyków do auta. Gwarancja spokoju

Artykuł sponsorowany
Bez nich nie tylko daleko nie zajedziemy, ale nie odblokujemy nawet drzwi! Kluczyki samochodowe - mniej lub bardziej naszpikowane elektroniką, choćby najnowocześniejsze – jak są dla nas ważne, dowiadujemy się zwykle wtedy, gdy je stracimy wskutek kradzieży. Z taką sytuacją będzie łatwiej się zmierzyć, jeśli wcześniej wykupimy ubezpieczenie kluczyków.
Kierowcom nierzadko zdarza się zgubić kluczyki do auta. Podobno co trzeci właściciel samochodu zgubił je w swoim życiu przynajmniej raz. W takich sytuacjach nerwów i pieniędzy zaoszczędzi ubezpieczenie kluczyków scyther5 / 123rf.com
Artykuł powstał w ramach cyklu #ODPOWIEDZIALNI
Kierowcom wcale nie tak rzadko zdarza się zgubić kluczyki do auta. Podobno co trzeci właściciel samochodu zgubił je w swoim życiu przynajmniej raz. Wielu niejednokrotnie szukało ich przynajmniej 10 minut w kieszeniach, torbach, bagażu, a stres rósł z taką siłą, że w końcu uniemożliwiał racjonalne poszukiwania i doprowadzał do konkluzji: „ukradli…”.

Kluczyki do samochodu to – sprawa oczywista – „łakomy kąsek” dla złodziei. Dzięki nim można przecież wejść do auta jak do własnego i – o ile właściciel nie zamontował dodatkowych, sekretnych zabezpieczeń – pojechać prosto do złodziejskiej kryjówki.

Kierowcy, którzy nie mają własnych, dodatkowych i najlepiej nietypowych „immobilizerów” do auta, mogą wydatnie zmniejszyć swój stres związany z obawą o kradzież kluczyków. Jest na to sprawdzony sposób: wykupienie specjalnej polisy ubezpieczeniowej.

Na ogół ubezpieczenie kluczyków stanowi dodatek do polisy OC lub rozszerzenie pakietu OC/AC. Kierowcom, którzy w ten sposób zwiększą zakres ochrony pojazdu, będzie przysługiwała refundacja kosztów poniesionych w związku z kradzieżą kluczyków. Zwrot zostanie przyznany na podstawie potwierdzających wydatki dokumentów.

W przypadku kradzieży kluczyków warunkiem otrzymania odszkodowania jest niezwłoczne zgłoszenie sprawy na policję. Wypłacane przez ubezpieczyciela świadczenie stanowi zwrot kosztów odtworzenia skradzionych kluczyków. Odszkodowanie jest więc przyznawane po załatwieniu wszelkich formalności przez kierowcę.

Wypłata odszkodowania w ramach ubezpieczenia kluczyków nie powoduje utraty zniżek przy polisach OC oraz AC wynikających z dotychczasowej historii ubezpieczeniowej. Warto wiedzieć, że kluczyki nie muszą mieć tradycyjnego wyglądu i konstrukcji, aby mogły zostać objęte polisą. Przez kluczyki rozumie się bowiem każde fabryczne i dedykowane urządzenie czy sterownik służący do otwarcia i uruchomienia samochodu.

Artykuł sponsorowany