Ubezpieczenie opon - jaką pomoc otrzymasz w razie awarii?

Artykuł sponsorowany
Uszkodzenie opony należy do najczęstszych awarii drogowych. Teoretycznie wymiana koła to prosta czynność, jednak miejsce zdarzenia, pora i widoczność czy nawet strój kierowcy niekiedy uniemożliwiają szybką wymianę na „zapas” we własnym zakresie. Dlatego wielu kierujących decyduje się na ubezpieczenie opon.
Ubezpieczenie opon zapewnia ich wymianę przez fachową pomoc drogową radist / 123rf.com
Artykuł powstał w ramach cyklu #ODPOWIEDZIALNI
Ubezpieczenie opon zapewnia po pierwsze wymianę uszkodzonej „gumy” przez fachową pomoc drogową. Co ważne, ratuje ono w przypadkach, gdy uszkodzimy dwie opony (wtedy jeden „zapas” nikomu nie pomoże) - wsparcie dla kierowcy sprowadza się w takiej sytuacji do odholowania auta do najbliższego warsztatu samochodowego. W zależności od wielkości składki właściciel może liczyć na pełną lub częściową refundację kosztów usługi wulkanizacyjnej.

W sytuacji, gdy doszło do uszkodzenia nie tylko opony, ale i felgi, istnieje możliwość, że kierowca będzie musiał w jakimś stopniu partycypować w kosztach naprawy. „Prostowanie” i przywrócenie należytego wyglądu zwłaszcza nienależącym do tanich alufelg kosztuje i należy się z tym pogodzić. Dlatego - jak przy każdej polisie – nasza decyzja o wariancie z wyższą składką na ubezpieczenie opon będzie wiązała się z większym wsparciem technicznym i finansowym.

Najczęściej ochrona na wypadek kłopotów na drodze z oponą nie jest odrębną polisą, tylko dodatkiem oferowanym przez towarzystwo do polisy OC, AC lub pakietu OC/AC. Często znajduje się wśród podstawowych składników ubezpieczenia Assistance, które zapewnia kierowcy pomoc drogową w przypadku awarii lub wypadku.

Poprzez ubezpieczenie opon firmy sprzedające polisy rozumieją doraźną pomoc na drodze. Co w sytuacji, gdy koła zostaną skradzione? Gdy ktoś wymontuje je z auta na parkingu albo wykradnie zapasowe egzemplarze z garażu? Do wypłaty odszkodowania w sytuacji kradzieży lub uszkodzenia opon przez osoby trzecie służy polisa Autocasco (AC).

Procedura uzyskania wsparcia w związku z uszkodzeniem opony na drodze sprowadza się do kontaktu ubezpieczonego kierowcy z centrum obsługi klienta. Oznacza to, że właściciel auta nie może „zawołać” do tej sprawy pomocy drogowej, musi zgłosić kradzież na policję, zakupić nowe koła, a dopiero później zwrócić się do ubezpieczyciela o zwrot poniesionych kosztów.

Artykuł sponsorowany