Duża liczba nowych zakażonych i zgonów. Polska przekroczyła kolejną granicę

redakcja naTemat
Ministerstwo Zdrowia podało w środę o 10:00 nowe informacje dotyczące koronawirusa. Od ostatniego komunikatu zakażenie oficjalnie potwierdzono u 152 osób. Rząd poinformował też o nowych ofiarach śmiertelnych. Od początku epidemii COVID–19 stwierdzono u 5 tys. osób.
8 kwietnia o godzinie 10:00 w Polsce oficjalnie odnotowano 5 tys. zakażeń koronawirusem. fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
"Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego" – napisało MZ na Twitterze.

Resort Łukasza Szumowskiego poinformował także o śmierci kolejnych osób chorych na COVID–19. Od ostatniego komunikatu rządu na koronawirusa zmarło 7 pacjentów.


"Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu" – czytamy na koncie Ministerstwa Zdrowia.

"W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" – zakończyło MZ.

Jak pisaliśmy, Polska mogłaby razem z innymi państwami UE uczestniczyć we wspólnym przetargu na sprzęt ochrony osobistej przed koronawirusem, ale rząd PiS spóźnił się ze zgłoszeniem. Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został oficjalnie potwierdzony 4 marca, gabinet Mateusza Morawieckiego wyraził zainteresowanie przetargiem 6 marca. W efekcie Polska nie załapała się na kombinezony, rękawiczki i maski ochronne.