Nastolatki na TikToku chcą być jak Heather. Znaczenie tego imienia zna każde pokolenie

Zuzanna Tomaszewicz
Wszyscy na TikToku mówią o Heather i chcą nią być. Ale kim ona właściwie jest? Okazuje się, że znaczenie tego imienia jest tak uniwersalne, że nawet najstarsze pokolenie będzie potrafiło się z nim utożsamić. W końcu wielu osobom podobał się ktoś, kto nie odwzajemniał ich uczuć i zamiast nich wybierał właśnie Heather.
Kim jest tiktokowa Heather? Fot. TikTok/conangray; stefanieisokay
Najnowszy trend na TikToku wziął się od piosenki "księcia smutnego popu", czyli Conana Graya. 21-letni muzyk z Kalifornii śpiewa w swoim utworze "Heather" o nieodwzajemnionej miłości, której wielokrotnie doświadczył. – "Heather" to jedna z tych piosenek, przy których zawsze płaczę. Myślę, że to najbardziej szczera opowieść o moim życiu miłosnym w tej chwili – tak o swoim kawałku opowiadał młody artysta.

Kim jest Heather?

– Chodzi o dziewczynę o imieniu Heather – myślę, że każdy ma taką Heather w swoim życiu. Osoby, które naprawdę lubiłam, były zakochane w Heather. Nie byli zakochani we mnie i z tego powodu nienawidziłem Heather. Nie miałem żadnych powodów, aby jej nie lubić, bo Heather to bardzo miła dziewczyna. Jest urocza, niewinna i pachnie stokrotkami - jest ideałem, ale i tak jej nienawidziłem. To upokarzające, ale taka jest po prostu prawda – mówił Gray.


Heather jest więc typem osoby, która podoba się każdemu. To ona staje się obiektem westchnień wszystkich chłopaków i dziewczyn, przez co wiele innych osób zostaje zepchniętych na boczny tor i musi żyć w tzw. strefie przyjaźni (friend zone’ie).

"Żałuję, że nie jestem Heather" – piszą nastolatki na TikToku. Jak się okazuje, trend nie kończy się tylko na piosence Conana Graya.
fragment piosenki "Heather" Conana Graya

Dlaczego miałbyś mnie pocałować?

Nie jestem nawet w połowie tak piękny

Dałeś jej swój sweter

To tylko poliester

Ale lubisz ją bardziej

Chciałbym być Heather

Film z lat 80. i konkurs drag queen

"Heathers" – taki tytuł nosi czarna komedia z końca lat 80. z Winoną Ryder i Christianem Slaterem w roli głównej. Film opowiada o Veronice, która zostaje przyjęta do grupy najpopularniejszych dziewczyn w szkole. 17-latka jako jedyna w paczce nie ma na imię Heather.

Film "Heathers" doczekał się nawet musicalu, z którego piosenki często są wykorzystywane przez użytkowników TikToka jako tło muzyczne do nagrań. Na krótkich filmikach dziewczyny udają, że idą szkolnym korytarzem, a inni uczniowie uciekają przed nimi w popłochu.

Na tym jednak nie koniec. Tiktokowe pojęcie "Heather" odwołuje się też do popularnego reality show "RuPaul’s Drag Race", którego uczestniczki walczą o tytuł najlepszej drag queen. Co odcinek na zawodniczki czekają nowe wyzwania, a na sam koniec każdego epizodu dwie z nich, które zdaniem jury wypadły najgorzej, biorą udział w pojedynku "Lipsync for your life" polegającym na występie z playbacku.

W 3. sezonie drag queen, które zwyciężyły w największej liczbie konkurecji, nazywały siebie "Heathers" (Delta Work, Carmen Carrera, Manila Luzon i Raja). Te, które wypadły w programie najsłabiej, określano mianem "boogers". W polskim tłumaczeniu słowo to oznacza gluta z nosa lub kogoś kłopotliwego.

Czytaj także:

Kim jest "zastępcza dziewczyna"? Możesz być tą osobą i nawet o tym nie wiedzieć

To bardziej niesmaczne niż selfie z Auschwitz. TikTokerzy udają ofiary Holocaustu

Maseczka to nowa krótka spódniczka. Kobiety pewnie wiedzą, o czym mówię [FELIETON]