Polska wygrała z Ukrainą w Chorzowie! 2:0 dla naszej reprezentacji

Bartosz Godziński
To było jedno z ostatnich spotkań polskiej reprezentacji w tym roku. Polska wygrała z Ukrainą 2:0 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
Krzysztof Piątek cieszy się ze strzelenia pierwszego gola w spotkaniu z Ukrainą Kadr z TVP Sport
W pierwszej połowie Ukraina miała więcej okazji do strzelenia gola, ale nie wykorzystała ani jednej szansy. Nawet w postaci rzutu karnego – i to już w 12 minucie spotkania. Strzelający Andrij Jarmołenko trafił w słupek. A niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.

Tuż przed gwizdkiem kończący pierwszą połowę ukraiński bramkarz Andriy Lunin popełnił fatalny błąd – wybiegł zbyt daleko od własnej bramki i stracił piłkę. Zgarnął ją Krzysztof Piątek i nie zmarnował okazji. Polacy objęli prowadzenie w 39. minucie.
W drugiej połowie Ukraińcy również mieli sporo okazji – np. w 57 minucie zmarnowali rzut wolny, ale i błędów. W 63. minucie Jakub Moder wykorzystał dobre dośrodkowanie i zdobył swojego pierwszego gola w reprezentacji biało-czerwonych.
Nasi wschodni sąsiedzi byli o włos od zdobycia kontaktowego gola w 76. minucie. Wiktor Cygankow dostał "prezent" od Sebastiana Walukiewicza i był sam na sam z naszym bramkarzem Łukaszem Skorupskim. Spudłował. Piłka przeleciała obok słupka.

W końcówce meczu piłkarze Jerzego Brzęczka wyraźnie cofnęli się i postawili na bardziej defensywną grę. Drużyna z Ukrainy próbowała atakować, ale biało-czerwoni umiejętnie przerywali wszelkie próby strzelenia gola. Mecz Polska-Ukraina zakończył się wynikiem 2:0.

Przed reprezentacją Polski dwa kluczowe mecze w Lidze Narodów. Jeszcze w tym roku zmierzy się z drużyną z Włoch (15.11) i Holandii (18.11).