Polki często robią to źle. Jak poprawnie stosować peeling?
Mnóstwo kobiet robi ten zabieg w domu, bo przepis na niego jest prosty i bardzo znany. Jednak, jak się okazuje, źle wykonany może zagrażać naszej skórze. Mowa o peelingu cukrowym. Jak właściwie go stosować, by pomógł, a nie zaszkodził?
Popularne są wszelkiego rodzaju peelingi "domowej roboty". Do ich wykonania potrzeba jedynie produktów, które mamy w kuchni. Najpopularniejszy jest peeling cukrowy. Jednak nieprawidłowo wykonany, zamiast pomagać naszej skórze, może jej zaszkodzić. Na co uważać przy robieniu peelingu, by jego działanie miało pozytywne skutki?
Jak zrobić peeling cukrowy?
Potrzebny będzie oczywiście cukier. Dodanie do niego innych produktów, takich jak oliwa i miód, pomoże nam zregenerować i odżywić skórę.
Natomiast jeśli twoim problemem są przebarwienia, do poniższej mikstury wystarczy dodać sok z cytryny, który ma działanie rozjaśniające.
Składniki:
- Cukier spożywczy – 1 szklanka
- Oliwa z oliwek – 1/2 szklanki
- Miód – 2 łyżki
Wszystkie składniki przełóż do miski i wymieszaj. Kontynuuj mieszanie do momentu, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Tak przygotowany peeling przełóż do słoiczka. I gotowe.
Pozytywne właściwości peelingu cukrowego?
- Pozwala zetrzeć martwy naskórek
- Pomaga pozbyć się wszelkiego rodzaju niedoskonałości
- Jest bardzo tani i prosty w wykonaniu
Kiedy peeling cukrowy może być szkodliwy?
Zbyt mocne tarcie drobinkami cukru może podrażnić naszą cerę. Skóra twarzy jest zdecydowanie delikatniejsza i wymaga łagodniej działającego peelingu. Gdy zbyt mocno użyjemy peelingu na twarz stanie się ona zaczerwieniona, a nawet zadrapana, co może skutkować wystąpieniem nieestetycznych strupków, a potem nawet blizn.
Dlatego na skórę twarzy warto wybrać peeling enzymatyczny. Natomiast peeling cukrowy wykorzystać na inne partie ciała.
Czytaj także: Przez koronawirusa nie pójdziesz do kosmetyczki? Oto domowe zabiegi, które łatwo zrobisz sama