Kubacki drugi w prologu w Titisee-Neustadt. Wygrał lider Pucharu Świata

Karol Górski
Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w rozegranym zamiast kwalifikacji prologu w Titisee-Neustadt. Wygrał lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud. Czterech Polaków uplasowało się w czołowej dziesiątce.
Kubacki najlepszy w prologu w Titisee-Neustadt. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Początkowo w piątek tradycyjnie odbyć się miały kwalifikacje do sobotniego konkursu. Do Titisee-Neustadt przyjechało jednak tylko 50 zawodników i ich rozgrywanie nie było konieczne. Zamiast kwalifikacji rozegrano więc prolog, dla którego zwycięzcy przewidziana była nagroda w wysokości 3 tys. franków szwajcarskich.

Zgarnął ją Halvor Egner Granerud, który wylądował na 140. metrze. Drugi był Dawid Kubacki (139 m), trzeci Marius Lindvik (141 m). Szóste miejsce zajął Andrzej Stękała (137 m), pozycję niżesz rywalizację ukończył Kamil Stoch (133 m), dziewiąta lokata przypadła Jakubowi Wolnemu (135 m).

Miejsca pozostałych Polaków: Piotr Żyła – 19., Aleksander Zniszczoł – 26., Paweł Wąsek – 28.

Start sobotniego konkursu zaplanowano na godz. 16:00. Niedzielne zawody rozpoczną sie o 16:30. Transmisja w TVP 1, TVP Sport i Eurosporcie.