Puchar Świata w Zakopanem. Najlepsi Norwegowie, Polacy poza podium

redakcja naTemat
Po udanym sobotnim drużynowym występie polskich skoczków narciarskich, niedzielny indywidualny konkurs Pucharu Świata w Zakopanem nie wypadł już tak dobrze. Najlepszy z Polaków Andrzej Stękała zajął 5 miejsce. Triumfował Norweg Marius Lindvik.
Indywidualny konkurs kończy Puchar Świata w Zakopanem. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Po pierwszej serii liderem był Słoweniec Anze Lanisek, który skoczył 133,5 m. Drugie miejsce po skoku na odległość 135 m zajął Norweg Marius Lindwig, a trzecie także należało do Norwega Roberta Johannsona.

Najlepszy z Polaków był Andrzej Stękała (134 m), który po pierwszej serii plasował się na czwartej pozycji. Kamil Stoch był dopiero 14, Kubacki – 17, Wąsek – 26, a Murańka – 28. Tylko Jakub Wolny nie zakwalifikował się do serii finałowej.

W drugiej części zawodów można było mówić o poprawie Stocha, jednak skok w tej serii pozwolił mu zająć 11. pozycję. Natomiast Andrzej Stękała nieco oddalił się od podium zajmując 5 miejsce. Kubacki był 15, Murańka – 27, natomiast Wąsek – 28

Niedzielny konkurs w Zakopanem wygrał Norweg Marius Lindvik, skacząc na odległość 145,5 metra. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Laniska, a trzeci najlepszy skok należał do Roberta Johanssona.

Sobota na podium

Polacy świetnie poradzili sobie podczas konkursu drużynowego Pucharu Świata w Zakopanem także w sobotę.

W polskiej stolicy skoków narciarskich nasza reprezentacja (w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała) zajęła drugie miejsce, otrzymując notę 982,3. Triumfowali Austriacy, którzy pokonali polskich skoczków o włos. Na trzecim miejscu uplasowali się Norwegowie.