Duży sukces polskiej biathlonistki. Hojnisz-Staręga mistrzynią Europy!

Karol Górski
Monika Hojnisz-Staręga została mistrzynią Europy w biathlonie. Polka wygrała rozgrywany w Dusznikach-Zdroju bieg indywidualny na 15 km.
Hojnisz-Staręga podczas zimowej olimpiady w 2018 roku. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Środowy triumf to drugie mistrzostwo Europy w karierze Moniki Hojnisz-Staręgi. Swój pierwszy złoty krążek polska biathlonistka wywalczyła w 2013 roku w bułgarskim Bansku.

Polka wygrała bieg na 15 km w Dusznikach-Zdroju mimo jednego pudła. Ukrainka Anastazja Merkuszyna, która zajęła drugie miejsce, nie pomyliła się na strzelnicy ani razu, jednak straciła do Polki 2,9 s. Na najniższym stopniu podium stanęła Łarysa Kuklina z Rosji. Ona, podobnie jak Hojnisz-Staręga, zaliczyła jeden niecelny strzał.

Trzeba zaznaczyć, że na mistrzostwach Europy tradycyjnie zabrakło światowej czołówki. Najlepsze zawodniczki skupiły się na przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu – mistrzostw świata, które odbędą się za dwa tygodnie w słoweńskiej Pokljuce. Hojnisz-Staręga też odpuści następne konkurencje ME, by zająć się treningiem przed MŚ.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Polka zajmuje 30. miejsce, zdecydowanie najlepsze spośród naszych reprezentantek. Liderką jest Marte Olsbu Roeiseland z Norwegii.