Świątek odpadła z turnieju w Melbourne. Przegrała z niżej notowaną tenisistką

Karol Górski
Iga Świątek przegrała z Rosjanką Jekatieriną Aleksandrową 4:6, 2:6 w meczu 1/8 finału turnieju WTA 500 w Melbourne. Nie było więc powtórki z wtorku, gdy Polka zdołała wygrać spotkanie, które zaczęła od przegranego seta.
Świątek odpadła z turnieju w Melbourne. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
W pierwszym secie rozstawiona z numerem szóstym Iga Świątek (17. miejsce w rankingu WTA) toczyła z rywalką wyrównaną walkę do stanu 3:3. Niestety dwa kolejne gemy padły łupem Jekateriny Aleksandrowej (33. rakieta świata) i na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:3. 19-latka z Raszyna zdołała jeszcze złapać kontakt z rywalką, jednak ostatecznie Rosjanka wygrała 6:4.

Drugi set od początku toczył się po myśli Aleksandrowej. Rosjanka rozpoczęła go od prowadzenia 2:0, później Polka – zwłaszcza w piątym gemie – zaprezentowała się ze znacznie lepszej strony i w pewnym momencie zrobiło się 3:2. Świątek nie poszła jednak za ciosem. Trzy kolejne gemy wygrała Aleksandrowa, która w całym secie triumfowała 6:2.

Polska tenisistka nie powtórzyła zatem osiągnięcia z wtorku, gdy udało jej się odwrócić losy meczu z zajmującą 104. miejsce w rankingu WTA Kają Juvan ze Słowenii. Wtedy Świątek też przegrała pierwszego seta, ale ostatecznie wyeliminowała rywalkę.

Teraz poprzeczka wisiała wyżej, a Polce nie udało się jej przeskoczyć. W ćwierćfinale WTA 500 Melbourne Aleksandrowa zagra ze zwyciężczynią meczu Simona Halep (2. WTA, Rumunia) - Laura Siegemund (51. WTA, Niemcy).