Iga Świątek pokazała moc! Pewny awans do drugiej rundy Australian Open

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu Igi Świątek w wielkoszlemowym Australian Open. Polka ograła doskonale sobie znaną Holenderkę Arantxę Rus 6:1, 6:3 i zameldowała się w drugiej rundzie. Tam zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi i znów będzie faworytką do zwycięstwa.
Iga Świątek jest już w drugiej rundzie Australian Open Fot. Twitter/Iga Świątek
Iga Świątek rozpoczęła swój udział w tegorocznym turnieju Australian Open od starcia z holenderską tenisistką Arantxą Rus. Polka była – po raz pierwszy w karierze w Wielkim Szlemie – rozstawiona z numerem 15. i po raz pierwszy musiała sobie już na tym etapie radzić z rolą murowanej faworytki.

Zgodnie z oczekiwaniami Świątek wyszła na kort nastawiona bojowo i już w pierwszym secie pokazała rywalce, dlaczego uważana jest za faworytkę. Trafiała, przełamywała, zdobywała punkt za punktem i swój udział w AO rozpoczęła od zwycięstwa 6:1 w secie pierwszym. W partii drugiej długo łapała właściwy rytm, Rus prowadziła już 2:0 i 40-0 w gemie trzecim, ale wtedy Polka odzyskała koncentrację i wróciła do swojej gry. Efekt? Zwycięstwo 6:3 w secie i pewny awans do drugiej rundy rywalizacji.

W drugiej rundzie polska tenisistka zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi. I tym razem będzie uważana za faworytkę do zwycięstwa i awansu.

Z rywalizacją na kortach w Melbourne pożegnał się za to Kamil Majchrzak, którzy przegrał w I rundzie z Serbem Miomirem Kecmanoviciem 2:6, 4:6, 3:6. W nocy z poniedziałku na wtorek swój pierwszy mecz w Australian Open rozegra Hubert Hurkacz.