Konflikt w Porozumieniu nabiera rozpędu. Ludzie Gowina dostają "propozycje"
Są nowe informacje ws. głośnego konfliktu w szeregach koalicjanta PiS. Część działaczy Porozumienia miała dostać propozycję przejścia na stronę Adama Bielana.
– Nikt nie zaryzykuje mojego uczestnictwa w takim spotkaniu z uwagi na moją jednoznaczną postawę, ale słyszałem, że część kolegów dostała takie propozycje i zachowała się bardzo lojalnie – ujawnił.
Polityk przyznał, że słyszał o jednej takiej propozycji z ostatnich dni. – Chodziło o bardzo konkretne stanowisko. Ta propozycja została odrzucona – podkreślił. Z informacji Onetu wynika, że może chodzić o objęcie fotela wiceministra w ważnym ministerstwie.
Wypij dodał, że on sam jest wierny zasadom. – Cieszę się, że prezes mojej partii również jest wierny tym zasadom i razem z koleżankami i kolegami jesteśmy w takim towarzystwie, w którym już teraz możemy mieć do siebie zaufanie – stwierdził.Może cię zainteresować także: Ujawniono, co Bielan miał robić od kwietnia. "Szeptał kłamstwa do ucha prezesowi PiS"
Konflikt w Porozmieniu
Przypomnijmy, wykluczony z partii Bielan jest uważany przez swoich stronników za osobę pełniącą obowiązki prezesa partii. Zdaniem tej frakcji Jarosław Gowin nie może kierować partią, gdyż kadencja prezesa trwa trzy lata, a Gowin, odkąd został wybrany w 2015 r., nie uczestniczył w żadnych wyborach.
W piątek 12 lutego prezydium Porozumienia zdecydowało o zawieszeniu, i tym samym o skierowaniu wniosków o usunięcie Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka, Włodzimierza Tomaszewskiego, Karola Rabendy, Magdaleny Błeńskiej, Pawła Skotarka i Andrzeja Walkowiaka.
Z kolei przed tygodniem z Porozumienia wykluczeni zostali Kamil Bortniczuk i Adam Bielan, którzy uważają, że decyzja ta była bezprawna, bo Gowin od kwietnia 2018 r. formalnie nie jest szefem partii.
Czytaj także: Dworczyk wskazał, kto jest liderem Porozumienia. "Wierzę w jedność Zjednoczonej Prawicy"