Gowin zajął jasne stanowisko ws. opłaty reklamowej. "Nie powinna zostać uchwalona"

Joanna Stawczyk
Wicepremier Jarosław Gowin odbył w środę zapowiadaną rozmowę z zarządem Izby Wydawców Prasy. Dyskutowano o sformułowaniu konkretnego stanowiska resortu rozwoju w sprawie projektu podatku medialnego. Gowin oświadczył, że nie przystanie na PiS-owską propozycję pobierania daniny od mediów.
Jarosław Gowin jest przeciwko podatkowi reklamowemu. IWP chce współpracy z rządem Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta


– To było interesujące spotkanie, zgodziliśmy się, że nowa danina nie powinna zostać uchwalona – zdradził w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Marek Frąckowiak, dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy. Wyjawił, że podczas środowej dyskusji Jarosław Gowin opowiedział się wycofaniem projektu podatku albo głęboką rewizją.


W rozmowie dotknięto kwestii rządowego projektu ustawy "o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów".

Jarosław Gowin stanowczo sprzeciwia się podatkowi reklamowemu dla mediów

Wicepremier jeszcze raz podkreślił, że zarząd "Porozumienia" nie ma zamiaru poprzeć idei owego podatku. – Mam wrażenie, że premier szukał merytorycznych argumentów za przeprowadzeniem regulacji bez szkody dla już istniejących podmiotów rynkowych – stwierdził po spotkaniu prezes Izby Wydawców Prasy, Bogusław Chrabota.
Czytaj także: Bielan chce iść do sądu ws. przywództwa w Porozumieniu. Ludzie Gowina go ubiegli i... wygrali
Przypomnijmy, że Jarosław Gowin zanim rozmawiał z przedstawicielami Izby Wydawców Prasy oświadczył na konferencji, że przemawia ws. podatku od mediów nie jako polityk, a członek rządu. – Dzisiaj rozpoczynam, nie jako prezes partii, ale jako minister odpowiedzialny za gospodarkę, konsultacje z przedsiębiorcami na temat podatku medialnego – mówił.

Warto dodać, że przedstawiciele IWP zaproponowali pomoc państwu w pracach nad opodatkowaniem gigantów cyfrowych w imię równości podatkowej.

źródło: WirtualneMedia.pl