Szalony mecz i sześć bramek. Trafienie Piotra Zielińskiego w Serie A

SSC Napoli tylko zremisowało 3:3 (1:2) w środowym meczu 25. kolejki Serie A z US Sassuolo. Bramkę dla neapolitańczyków zdobył przed przerwą Piotr Zieliński, a jego zespół wygraną stracił w ostatnich sekundach pojedynku.
Piotr Zieliński strzelił w środę swojego szóstego gola w Serie A. Fot. SSC Napoli
SSC Napoli gościło na Mapei Stadium w roli faworyta, choć mają w pamięci, że US Sassuolo potrafi napsuć krwi wielkim i tanio u siebie skóry nie sprzeda. Goście powinni objąć prowadzenie już w 22. minucie meczu, ale po analizie VAR sędzia anulował gola Lorenzo Insignie. Trafili za to rywale, w 34. minucie samobójczego gola zapisał Nikola Maksimović.
Sprawy wziął w swoje ręce Piotr Zieliński i już cztery minuty później było 1:1. Polski pomocnik przymierzył idealnie z 16. metra i zdobył dla Napoli szóstego gola w tym sezonie. Sassuolo odzyskało prowadzenie jeszcze przed zmianą stron, Domnico Berardi w doliczonym czasie gry nie zmarnował "jedenastki" podyktowanej po faulu Elseida Hysaja.

W drugiej połowie goście musieli odrabiać straty, ale w 69. minucie powinni stracić gola. Cudowny strzał Domenico Berardiego zatrzymał się jednak na poprzeczce. A raptem cztery minuty później Giovanni Di Lorenzo doprowadził do remisu 2:2. Napoli poszło za ciosem i w końcówce Insigne wykorzystał rzut karny, który sprokurował znany z polskich boisk Lukas Haraslin. Gdy wydawało się, że drużyna Gennaro Gattuso wygra na gorącym terenie 3:2, w doliczonym czasie gry Kostas Manolas nie zachował zimnej krwi i rywale zyskali rzut karny. Tym razem pewnym egzekutorem okazał się Francesco Caputo i finalnie padł remis 3:3. W tabeli Serie A Napoli plasuje się na miejscu piątym, Sassuolo zaś jest ósme.