5 seriali o LGBT, które musisz obejrzeć. To idealna propozycja nie tylko na Miesiąc Dumy [LISTA]
Coming out, burzliwy romans, niespełnione marzenia – seriale opowiadające o środowisku LGBT szczycą się jednymi z najbardziej emocjonujących scen, które dane Wam będzie oglądać na małym ekranie. Oto 5 tytułów, o których musisz usłyszeć.
1. "Love, Victor"
"Love, Victor" to kontynuacja historii z filmu "Twój, Simon". W serialu głównym bohaterem jest tytułowy Victor, nowy uczeń Creekwood High School, który wciąż odkrywa swoją seksualność. Z jednej strony wszyscy znajomi naciskają na to, aby związał się z uroczą i popularną Mią. Chłopak waha się między nią a Benjim, który przykuł jego uwagę już pierwszego dnia szkoły.Niepewny swoich uczuć Victor decyduje się nawiązać kontakt z Simonem, absolwentem jego liceum, który parę lat temu na oczach wszystkich uczniów dokonał coming outu.
Fot. kadr z serialu "Love, Victor"
2. "Pokolenie"
Fabuła "Pokolenia" kręci się wokół grupki amerykańskich licealistów żyjących w konserwatywnym mieście w Kalifornii. Na ekranie poznajemy między innymi rodzeństwo Naomi i Nathana, którzy odkrywają swoją seksualność, a wszystko to starają się zataić przed swoimi głęboko wierzącymi rodzicami. Nie mniejszą rolę w tym wszystkim odgrywa także Chester - wyoutowany gej, którego modowe wybory często spotykają się ze stanowczą reakcją dyrekcji.Serial to portret generacji Z, który dla pokoleń starszych od millenialsów będzie ciężki do rozgryzienia. To łagodniejsza wersja "Euphorii" i "Tacy własnie jesteśmy".
Fot. Kadr z serialu "Pokolenie"
3. "Bo to grzech"
Akcja serialu rozgrywa się w Londynie w roku 1981. Rządy Margaret Thatcher trwają w najlepsze, a Wielka Brytania staje przed widmem choroby AIDS. Bohaterami "Bo to grzech" są przedstawiciele środowiska LGBT.Fot. kadr z serialu "Bo to grzech"
"Bo to grzech" to iście brytyjskie dzieło – połączenie bezkompromisowego humoru i dojmującego smutku, kombinacja nadziei i wzruszeń, seksu i śmierci. Gdyby "Queer as Folk" i "Dumni i wściekli" mieliby dziecko, to mogłoby ono wyglądać właśnie jak "Bo to grzech" – czytamy w recenzji Aleksandry Gersz w naTemat.
4. "Pose"
"Pose" to serial rozgrywający się w latach 80. w Nowym Jorku. Blanca tworzy "dom", gdzie ciepło rodzinne może odnaleźć młodzież LGBTQ, która nie została zaakceptowana przez swoją własną rodzinę. Dach nad głową znajdują u niej utalentowani tancerze oraz prostytutka zakochana w swoim kliencie.Fot. kadr z serialu "Pose"
5. "Dickinson”
"Dickinson" opowiada nieco naciąganą historię najpopularniejszej amerykańskiej poetki, Emily Dickinson, w którą w serialu wcieliła się nominowana do Oscara, Hailee Steinfeld.Emily nie pasuje do czasów, w których dane było jej żyć. Nie interesuje się flirtem, ani tym bardziej wyjściem za mąż. Zamiast tego woli pisać wiersze, a czasem nawet spotykać się ze Śmiercią (Wiz Khalifa). "Dickinson" to opowieść o kobiecie, która chciała, aby jej głos został usłyszany.
Fot. kadr z serialu "Dickinson"