Grali rywale Polaków podczas Euro 2020. Wpadka Hiszpanii i wielki powrót "Ibry"

Hiszpania tylko zremisowała z Grecją 1:1 (1:0), a Szwedzi skromnie pokonali Gruzję 1:0 (1:0) w meczach europejskich kwalifikacji MŚ. Powrót do składu Trzech Koron i asystę zaliczył Zlatan Ibrahimović. Hiszpanie i Szwedzi to rywale Polaków podczas Euro 2020.
Tak Grecy fetowali remis na wyjeździe z Hiszpanią Fot. UEFA
La Furia Roja eliminacje MŚ rozpoczęła od starcia w Granadzie z Grecją. Dla gospodarzy w 33. minucie trafił Alvaro Morata i wydawało się, że kolejne gole dla faworyta są tylko kwestią czasu. Ale tak się nie stało, za to Anastasios Bakasetas w 57. minucie zdobył gola dla Greków po faulu Inigo Martineza i Hiszpanie dali się zaskoczyć.

Mieli pół godziny, by wygrać mecz, ale do końca spotkania nie byli w stanie skutecznie zagrozić bramce Synów Hellady. Ci oddali jeden celny strzał, zdobyli jednego gola i wywieźli w czwartek bardzo cenny punkt z terenu wielkiego faworyta grupy B.

Hiszpania - Grecja 1:1 (1:0)
Bramki: Alvaro Morata (33) - Anastasios Bakasetas (57-karny)

Powrót do szwedzkiej reprezentacji zaliczył Zlatan Ibrahimović, który już w 35. minucie meczu z Gruzją znalazł podaniem Viktora Claessona, a ten zdobył bramkę na 1:0 dla Trzech Koron. Szwedzi dominowali, ale w Solnej więcej goli nie padło. Trzy Korony zgarnęły komplet punktów i są liderem grupy. A "Ibra" został najstarszym reprezentantem Szwecji w historii.

Szwedzi i Hiszpanie to rywale Polaków w fazie grupowej Euro 2020.

W składzie Gruzji zagrał w czwartek Walerian Gwilia z Legii Warszawa, który wszedł na murawę w 60. minucie spotkania.

Szwecja - Gruzja (1:0)
Bramka: Viktor Claesson (35)