Niemcy pewnie zmierzają po awans na MŚ. Sensacyjny wicelider w grupie

Reprezentacja Niemiec pokonała na wyjeździe Rumunię 1:0 (1:0) i umocniła się na czele grupy J eliminacji mistrzostw świata. Sensacyjnie wiceliderem jest Armenia, która 2:0 (1:0) pokonała na swoim terenie Islandię i ma na koncie dwa zwycięstwa.
Reprezentacja Niemiec pewnie pokonała Rumunię w Bukareszcie Fot. UEFA
Niemcy w drugiej serii gier gościli w Bukareszcie, gdzie czekała ich ciężka przeprawa z Rumunami, głównymi rywalami w walce o awans na mundial. Już w 17. minucie Kai Havertz znalazł podaniem Serge'a Gnabry'ego, a ten otworzył wynik. Chwilę później powinni być 2:0, ale piłka odbiła się od poprzeczki po strzale Joshuy Kimmicha.

Po zmianie stron Niemcy kontrolowali grę, ale Florin Nita bronił jak w transie i zatrzymywał kolejne strzały Serge'a Gnabry'ego, Ilkaya Guendogana i Timo Wernera. Gdy wydawało się, że faworyt zwycięży 1:0, w doliczonym czasie gry piłkę meczową miał Nicolae Stanciu. Uderzył obok bramki i Niemcy wywalczyli w Bukareszcie pełną pulę.

Rumunia - Niemcy 0:1 (0:1)
Bramka: Serge Gnabry (17)

Bardzo słabo eliminacje MŚ rozpoczęli Islandczycy, którzy najpierw przegrali z Niemcami na wyjeździe (0:3), a w niedzielę doznali porażki w Erywaniu. Gospodarze zaskoczyli Wikingów po przerwie, gdy gole strzelili Tigran Barsegijan i Choren Bajramjan i trzy punkty zostały na Kaukazie. Islandia po dwóch meczach eliminacji jest w bardzo trudnej sytuacji i musi odrabiać straty.

Armenia - Islandia 2:0 (0:0)
Bramki: Tigran Barsegijan (53), Choren Bajramjan (74)

Efektownie, pięcioma bramkami, Macedonia odprawiła na swoim terenie Liechtenstein. Do przerwy gospodarze prowadzili skromnie, ale po zmianie stron zadawali cios za ciosem i pewnie zgarnęli komplet punktów. Liechtenstein tradycyjnie jest czerwoną latarnią w stawce.

Macedonia Północna - Liechtenstein 5:0 (1:0)
Bramki: Enis Bardhi (7), Aleksandar Trajkovski (51, 54), Elif Elmas (62), Ilija Nestorovski (82-karny)