Kompromitacja Niemców na swoim terenie. Sensacyjny lider grupy

Do wielkiej sensacji doszło w środę w Duisburgu, gdzie Niemcy przegrali z Macedonią Północną 1:2 (0:1). Liderem grupy J dość niespodziewanie została Armenia, która po trzech meczach ma na koncie komplet punktów. I będzie się liczyć w walce o MŚ.
Goran Pandev w ten sposób otworzył wynik meczu z Niemcami Fot. UEFA
Kolejną niespodziankę w walce o katarski mundial sprawiła Armenia, która w środę ograła w Erywaniu Rumunię. Po bezbramkowej pierwszej połowie w drugiej na prowadzenie wyszli gospodarze. Rumuni odpowiedzieli dwoma golami Alexandru Cicaldau, ale chwilę później George Puscas wyleciał z boiska za brutalny faul.

To był moment zwrotny spotkania. Armenia ruszyła do ataku, a zwycięstwo dały jej gole w samej końcówce Varazdata Harojana i Tigrana Barsegjana. Triumfatorzy mają na koncie komplet punktów w grupie J i są jej sensacyjnym liderem. Jeśli jesienią utrzymają równą formę, być może utrzymają się w rywalizacji o katarski mundial.

Armenia - Rumunia 3:2 (0:0)
Bramki: Eduard Spercyjan (56), Varazdat Harojan (87), Tigran Barsegjan (89-karny) - Alexandru Cicaldau (62, 72)

Sensacyjnej porażki w Duisburgu doznała reprezentacja Niemiec, którą zaskoczyli Macedończycy. Goście prowadzili od końca pierwszej połowy, gdy weteran Goran Pandev strzelił niemieckiej kadrze klasycznego gola do szatni. Niemcy pozbierali się po przerwie, wyrównał z rzutu karnego İlkay Gündoğan, ale ostatnie słowo należało do potomków Aleksandra Macedońskiego.

W 85. minucie zwycięstwo Macedonii Północnej zapewnił Elif Elmas. Macedonia ograła na wyjeździe wielkiego faworyta, a zespół Joachima Loewa przegrał na swoim terenie spotkanie eliminacji MŚ po raz pierwszy od 2001 roku. Dwadzieścia lat nikt nie potrafił znaleźć sposobu na czterokrotnych mistrzów świata.

Niemcy - Macedonia Północna 1:2 (0:1)
Bramki: İlkay Gündoğan (63-karny) - Goran Pendev (45), Elif Elmas (85)

Pierwsze zwycięstwo w drodze na mundial wywalczyła Islandia, która rozbiła na wyjeździe Liechtenstein. Przed przerwą gole dla Wikingów strzelili Birkir Saevarsson i Birkir Bjarnason, a po zmianie stron kolejne gole dorzucili Victor Palsson i Runar Sigurjonsson. Dla gospodarzy na otarcie łez trafił Yanik Frick, zdybywając pierwszego gola dla Liechtensteinu w eliminacjach przyszłorocznych MŚ.

Liechtenstein - Islandia 1:4 (0:2)
Bramki: Yanik Frick (79) - Birkir Saevarsson (12), Birkir Bjarnason (45), Victor Palsson (77), Runar Sigurjonsson (90)