Rywale Polaków podczas Euro 2020 zmierzają po awans na mundial

Hiszpanie są liderem grupy B eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. La Furia Roja ograła w środę Kosowo 3:1 (2:0) i w tabeli wyprzedza Szwedów. Obie drużyny to rywale reprezentacji Polski w fazie grupowej Euro 2020. Obie grają na początku eliminacji bardzo dobrze.
Dani Olmo i Jordi Alba to dwóch najlepszych piłkarzy w hiszpańskiej kadrze na początku walki o MŚ Fot. UEFA
Reprezentacja Hiszpanii, rywal Biało-Czerwonych podczas Euro 2020, pewnie wypunktowała Kosowo i jest liderem grupy B. Przed przerwą drużyna Luisa Enrique potrzebowała dwóch minut, by rozstrzygnąć pojedynek. Gole zdobywali Dani Olmo i Ferran Torres, La Furia Roja zapewniła sobie spokojne drugie 45 minut.

Ciśnienie podniósł w Sewilli gospodarzom Besar Halimi, który dla Kosowarów strzelił w 70. minucie bramkę kontaktową. Ale już w 75. minucie Gerard Moreno podwyższył na 3:1 i w ten sposób ustalił wynik meczu. Inny rywal polskiej kadry w tej grupie, Szwecja, tym razem pauzował. We wrześniu Hiszpanie zmierzą się w Solnej ze Szwedami w meczu o prymat w grupie B.

Hiszpania - Kosowo 3:1 (2:0)
Bramki: Dani Olmo (34), Ferran Torres (36), Gerard Moreno (75) - Besar Halimi (70)

Niespodziankę znów sprawili Gruzini, którzy nie tak dawno nastraszyli u siebie Hiszpanów, a w środę wywieźli punkt z Grecji. Duma Hellady prowadziła od 76 minuty i samobójczej bramki Otara Kakabadze. Błyskawicznie wyrównał Chwisza Kwaraczkelia i Gruzini w Salonikach zdobyli pierwszy punkt w tegorocznych eliminacjach.

Grecja - Gruzja 1:1 (0:0)
Bramki: Otar Kakabadze (76-sam.) - Chwisza Kwaraczkelia (78)