"Duński dynamit" znów zabójczy. Oto najlepsza drużyna eliminacji MŚ w Europie

Reprezentacja Danii wygrała wszystkie trzy marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata, zaaplikowała rywalom 14 bramek, nie tracąc żadnej. Tak gra najlepsza ekipa eliminacji w Europie, która jest zdecydowanym liderem grupy F. "Duński dynamit" znów jest zabójczy dla rywali.
Duńczycy w eliminacjach gromią kolejnych rywali i zmierzają na MŚ Fot. UEFA
Znakomicie dysponowani w eliminacjach MŚ Duńczycy do przerwy remisowali w Wiedniu z Austrią, ale starcie było pełne emocji i mogło się podobać. "Duński dynamit" odpalił po przerwie, a goście cztery razy trafili do siatki Austriaków. Gole zdobywali Andreas Skov Olsen (dwa), Joakim Maehle oraz Pierre-Emile Hojbjerg. Duńczycy idą przez eliminacje jak burza, wygrali trzy razy, strzelając rywalom 14 bramek i nie tracąc żadnej.

Austria - Dania 0:4 (0:0)
Bramki: Andreas Skov Olsen (58, 74), Joakim Maehle (63), Pierre-Emile Hojbjerg (67)

Wysoko w grupie F wygrali również Szkoci, którzy na Hampden Park w Glasgow rozbili Wyspy Owcze. Dwa gole strzelił John McGinn, kolejne dołożyli Che Adams oraz Ryan Fraser i ich zespół ustępuje w tabeli tylko znakomitym Duńczykom. Szkoci są mocnym kandydatem przynajmniej do miejsca barażowego w walce o MŚ.

Szkocja - Wyspy Owcze 4:0 (1:0)
Bramki: John McGinn (7, 53), Che Adams (60), Ryan Fraser (70)

Po tęgim laniu od Danii (0:8) podnieśli się Mołdawianie, którzy w Kiszyniowie prowadzili nawet z Izraelem po golu Catalina Carpa w 29. minucie meczu. Później trafiali już tylko goście, którzy rozbili kopciuszka i wzięli pierwsze zwycięstwo w eliminacjach. A Mołdawianie mogą się cieszyć, że tym razem tanio skóry nie sprzedali.

Mołdawia - Izrael 1:4 (1:1)
Bramki: Catalin Carp (29) - Eran Zahavi (45), Manor Solomon (57), Munas Dabbur (64), Bibras Natcho (66)