Hubert Hurkacz pokonany. Nie będzie hitowego starcia z legendą tenisa

Hubert Hurkacz dość niespodziewanie zakończył swoją przygodę z turniejem ATP w Monte Carlo już w drugiej rundzie. Polak przegrał z Brytyjczykiem Danielem Evansem 4:6, 1:6 i nie zagra w 1/8 finału ze słynnym Serbem Novakiem Djokoviciem. Tego zaszczytu dostąpi rywal.
Hubert Hurkacz szybko zakończył swoją przygodę z turniejem w Monte Carlo Fot. Twitter / Hubert Hurkacz
Po wygranym 6:3, 3:6, 6:3 pojedynku I rundy - rozłożonym na dwa dni przez padający deszcz i problemy z przygotowaniem kortów - z Włochem Thomasem Fabbiano, w drugiej Hubert Hurkacz stawił czoła Brytyjczykowi Danielowi Evansowi. Już w starciu z Włochem nasz as miał chwile przestoju i to mogło niepokoić przed środowym starciem.

Daniel Evans przed laty słynął ze swoich występów poza kortem, ale teraz poprawił grę i jest 33. zawodnikiem świata. Jak się okazało, dla Polaka w środę był bardzo wymagający. Ograł go w pierwszym secie po zaciętej walce 6:4, choć do stanu 4:4 gra była bardzo wyrównana i zacięta. Gdy Brytyjczyk wygrał podanie Hurkacza, ten się spiął i przegrał seta.

W drugiej odsłonie Evans dominował na korcie i dwa razy przełamał 24-latka. Ten nie miał pomysłu, jak wrócić do gry, a dopiero minął kwadrans drugiej odsłony. Niestety, tym razem Hurkacz musiał uznać wyższość rywala i po serii sześciu wygranych meczów poniósł porażkę. To dopiero pierwsze starty Polaka na mączce, ma jeszcze trochę czasu, by doszlifować formę przed Rolandem Garrosem.

Hubert Hurkacz nie zagra więc w III rundzie, czyli 1/8 finału, z Serbem Novakiem Djokoviciem. Lider rankingu ATP i legenda tenisa stawi czoła Brytyjczykowi, który dzięki wygranej nad 24-letnim wrocławianinem dostąpił zaszczytu gry z wielkim faworytem. A dla polskich fanów to wielka strata, bo wszyscy chcieli zobaczyć Hurkacza w starciu z ikoną tenisa. Niestety, nie tym razem.

Turniej w Monte Carlo to dla Huberta Hurkacza pierwsza impreza po powrocie do Europy z USA oraz pierwsza rozgrywana na mączce. Teraz wrocławianina czeka przerwa i czas treningów, a pod koniec kwietnia występ w słabiej obsadzonej imprezie w Monachium (26 kwietnia - 2 maja). Później w kalendarzu są jeszcze prestiżowe imprezy w Madrycie i Rzymie, a na finiszu Roland Garros. I to jest cel Polaka na najbliższe tygodnie.